Ігор Артюшенко про справу Савченко: В 2014 році теж мало хто вірив, що Росія може напасти

Парламентар обговорив затримання народної депутатки Надії Савченко в програмі «Разом» на телеканалі «Прямий».
Разом з колегами по фракції Ігор Артюшенко проголосував за зняття недоторканності, затримання та арешт Савченко. Коментуючи свою позицію, нардеп провів аналогію між історією з Савченко та початком війни з Росією в 2014 році, в яку теж мало хто вірив.

Можна не любити владу, можна поважати владу – хто як мислить. Можна любити чи не любити опозицію – хтось за, хтось проти. Це нормально, це демократична країна. І ми, я переконаний, в цій студії всі за те, щоб так і було: щоб були різні точки зору – хтось одних любив чи не любив, довіряв чи не довіряв, голосував чи не голосував. Але не можна нищити державу. Не любиш ти владу – є вибори, щоб її змінити. Але не можна знищувати Україну. Бо тоді не буде ні влади, ні опозиції, не буде нічого. Будемо сидіти всім українським народом або по підвалах, або під прапором іншої країни.

Я пам’ятаю минулий тиждень, коли в переважній більшості соцмережі весело реагували на гранати в сумці, з такою недовірою… Перетворювати на жарт те, у що не віриш – це перша захисна психологічна реакція у людини. В принципі, як і в 14 році теж мало хто вірив, що Росія може напасти, – нагадав Артюшенко.

Народний депутат наголосив, що надія Савченко є гарним свідком для слідства.
На мою думку,  слідчим органам треба розібратися: чи вона разом з Рубаном це все робила, чи насправді є ляльковод, який керує зверху? І всі ці процеси не тільки по Савченко, а й по багатьом проросійським агентурним моментам. Я переконаний, що він є. Я не слідчий і не суддя, щоб прямо звинувачувати людей, проте, на мою думку, це Медведчук.

І я би дуже хотів, щоб наші правоохоронні органи якраз займалися цим питанням. Савченко може бути дуже гарним і потрібним свідком, яка зможе розказати слідству дуже багато інформації. І тоді, можливо, пом’якшити термін. Але я чомусь сумніваюся, що вона буде це робити, – зазначив парламентарій.

– Інше питання – чи вона сама така розумна, або її хтось направляв, говорив: і під час сидіння в російській тюрмі та після, хтось це все оплачував, медійно підтримував і так далі, і так далі. От в чому питання. І воно, в першу чергу, до наших правоохоронних органів, – підсумував нардеп.

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Oo8aGecNGKU