Ігор Артюшенко: питання аудитора НАБУ – вкрай важливе

Народний депутат виразив сподівання, що сьогодні Верховна Рада розгляне питання аудитора НАБУ, яке, за його словами, на сьогодні є надважливим. Про це парламентар заявив в ефірі каналу 112 Україна.

Вчора Антикорупційний комітет визначився з кандидатами на посаду.

– За це питання ми будемо голосувати вже третій раз. Вчора нарешті відбувся результативний комітет. Результативний, не дивлячись, що ряд колег намагалися зірвати кворум. Найбільш медійні антикорупціонери – Парасюк, Лещенко, Соболєв, Дерев’янко та ряд інших, покинули комітет з надією на те, що не буде кворуму і ми знов не приймемо рішення. Але, не дивлячись на це, кворум був. Вирішено винести в зал парламенту дві кандидатури. Це  Томас Файєрстоун – детектив, колишній прокурор США, та правозахисник Володимир Василенко. Я сподіваюсь, що питання винесуть, бо воно надважливе, – сказав парламентар.

В студії обговорили звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. В кулуарах з’явились версії, що його наступницею може стати голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Ігор Артюшенко заявив, що в разі голосування підтримає кандидатуру Южаніної.

Я знаю пані Ніну як професіонала, людина професійно керує комітетом. Але сумніваюсь, що вона сама захоче стати Міністром фінансів, – наголосив депутат.

Найактуальнішим питанням на сьогодні залишається голосування за Вищий Антикорупційний суд, яке має відбутися вже сьогодні.

Ще в понеділок ми прийняли рішення, що наша фракція буде підтримувати закон про Антикорупційний суд. Я думаю, що закон про Антикорупційний суд буде враховувати рекомендації Венеційської комісії, – сказав Артюшенко.

Наступною темою стало кнопкодавство серед нардепів. Ведучі оприлюднили аналітику ГО «Чесно», згідно якої 30 % народних обранців були помічені у голосуванні за колегу. Ігор Артюшенрко жодного разу не увійшов до подібних списків. Як каже депутат –  через свою принципову позицію.

Я принципово ставлюся до цього питання. Жодного разу не кнопкодавив і не буду кнопкодавити. Вважаю, що це – вкрай неправильно, не кажучи вже про те, що це незаконно. До того ж неправильно з моральної точки зору голосувати за колегу, можливо він має іншу думку, – підсумував нардеп.

 

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://goo.gl/PtQAyK