Ігор Артюшенко: Саакашвілі погодився працювати проти державного інтересу заради задоволення своїх політичних вимог

Таку тезу депутат висловив в ефірі передачі «Ваша свобода» на радіо Свобода.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко відповів на питання ведучого Олександра Лащенка стосовно останніх подій в країні.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко закликав лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі прийти на допит до Служби безпеки України вранці 6 грудня. Раніше Міхеїл Саакашвілі вирвався з автомобіля, в якому його 5 грудня везли правоохоронці після затримання. Вранці цього дня правоохоронці прийшли з обшуком до квартири Саакашвілі у центрі Києва. Він виліз на дах і погрожував, що зістрибне.

Згодом Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується у Росії, півмільйона доларів. Правоохоронці оприлюднили операцію СБУ і ГПУ щодо зриву плану-реваншу прокремлівських сил в Україні, яка містить переговори Саакашвілі з Курченком та керівником Київського обласного відділення «РНС» Северіоном Дангадзе.

– Пане Артюшенко, на Вашу думку, за цим, можливо, якщо ці плівки автентичні, стояла ФСБ Росії, наскільки я розумію пана Купрія, і Петра Порошенка?

– Можливо, президенту Грузії запропонували, як видно з цих доказів, якісь умови, на які не зміг сказати ні. Далі вже є розмови між помічниками… На жаль, коли у деяких людей особисті амбіції вищі за інтерес держави, тоді погоджуються на такі пропозиції. Екс-президент Грузії погодився працювати, на жаль, проти державного інтересу заради задоволення своїх політичних вимог.

Я повністю за те, щоб була проведена експертиза. Чому я як громадянин України маю не вірити СБУ і ГПУ? Під час військової агресії не віримо СБУ і ГПУ, тоді віримо російським агентам, які за російські гроші працюють?

Ця людина і його оточення точно не мають бути політиками в нашій державі. Питання фінансування важке. Якщо є акція протесту – що заважає офіційно закупити щось, офіційно витратити? Я вважаю, що тут, принаймні, політична держзрада.

Одна справа, наприклад, брати гроші в українських підприємців на політичну діяльність в Україні, зовсім інший моральний аспект – брати гроші у біглого олігарха, який переховується в Росії, яка здійснює проти нас військову агресію, і якому повідомлено про підозру.

– А якою буде позиція Заходу? Висловлене занепокоєння Держдепом США щодо того, як в Україні борються – це протистояння НАБУ і ГПУ, що дозволив Луценко собі в інтерв’ю «ТСН», що, мовляв, незаконна співпраця з ФБР була. Що може бути далі?

– Була заява послів дуже виважена. Не те, що вони когось підтримують чи не підтримують, а вимагають об’єктивного розслідування, вважають, що воно має бути швидким і результативним. До цього вони з публічною підтримкою виступали, у тому числі Саакашвілі.

Після оприлюднення записів і євроспільнота, і деякі політичні сили, які 17 жовтня спільно проводили протестну акцію під стінами Верховної Ради, дають сьогодні задню… У нас усюди опозиція – про яку диктатуру і тоталітарний режим ми можемо взагалі говорити?

Якщо Саакашвілі  хоче бути політиком і боротися за правову державу Україну, він має найближчим часом прийти на допит у прокуратуру і в суді доводити свою чисту біографію… Коли мене тієї зими затримували, я на дах не вилазив і не кричав «Я зістрибну!»

Право на протест – законне право будь-якої людини. Влада першочергово має забезпечити, щоб люди могли протестувати мирно.