Ігор Артюшенко щодо голосування про зняття депутатської недоторканності: Важко голосується тим, кому є що приховувати

Народний депутат України Ігор Артюшенко висловився щодо актуальних подій в ефірі каналу 112.

Першою темою обговорили ситуацію навколо депутатки Надії Савченко.

15 березня  Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про намір внести подання на притягнення до відповідальності, затримання і арешт народного депутата Надії Савченко.

Напередодні Савченко викликали на допит до Служби Безпеки України у справі керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, якого 8 березня було затримано на КПВВ з арсеналом зброї. 14 березня депутатка не прибула на допит до СБУ. За інформацією Юрія Луценка в цей час Савченко знаходилась в Іспанії.

Коментуючи тему, Ігор Артюшенко заявив, що остаточні висновки мають зробити правоохоронці.

– Я сподіваюсь, що колега Надія Савченко з’явиться давати свідчення. Той момент, що вона невідомо де перебувала останні кілька днів тільки збільшує увагу до її персони і сіє негатив.
Винна чи ні – це питання до прокурора або до суду, але ми бачили її спільні фотографії з паном Рубаном, спільне відвідування тимчасово окупованих територій, спільні відеоматеріали. Тобто вони точно добре знайомі і Савченко заявляла, що хоче взяти Рубана на поруки, тому я думаю, що у слідства є всі підстави вважати, що можливо вони діяли спільно.

Запитань більше ніж відповідей. Взагалі дуже дивна ситуація і я сподіваюсь, що слідство поставить крапку в цьому питанні, – сказав нардеп.

В ході ефіру була піднята тема зняття депутатської недоторканності, зокрема, не бажання депутатів голосувати за це питання. На думку Ігоря Артюшенка «проти» голосують ті, кому є що приховувати. При цьому в своїй передвиборчій програмі більшість народних обранців обіцяли всіляко підтримувати подібні ініціативи.

– Важко голосується тим, кому є що приховувати. Питання зняти недоторканність підіймається для того, щоб людина була зобов’язана давати показання слідству, щоб її могли допитати, провести відповідні експертизи. Якщо б сто відсотків депутатів ходили на роботу, набагато легше було б приймати ці рішення.

Я голосував і за зняття недоторканості з членів нашої фракції, і за зняття з  інших. Тому що треба бути чесними перед виборцями – або не обіцяти того, чого ми не можемо виконати останні років п’ятнадцять , або голосувати. І коли мова йде про зняття депутатської недоторканності голосувати треба всім за представника будь-якої сили, – зауважив Ігор Артюшенко.

Завершальною темою стала ініціатива Нацбанку ввести металеві гривні номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень, які поступово мають замінити паперові банкноти. При цьому паперові гроші не будуть спеціально вилучатися з обігу – їх перестануть друкувати, але вони діятимуть паралельно з монетами нового зразка.

Ігор Артюшенко підтримав нововведення.

– До ініціативи ставлюсь позитивно, тому що з моменту введення гривні в безліч кількість разів виросли і доходи, і ціни.  Монети номіналом одна, п’ять десять копійок наразі майже не потрібні, але разом з цим їх наявність – це великі витрати бюджету, бо відверто їх виготовлення коштує більше, ніж їх цілісна вартість, – підсумував нардеп.

 

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://112.ua/video/igor-artyushenko-narodnyy-deputat-gost-112-ukraina-15032018-264552.html