Ігор Артюшенко: Сподіваюсь, що питання зняття депутатського імунітету знайте підтримку в сесійній залі

Парламентар висловився щодо законопроекту № 6773 про скасування депутатської недоторканності, який депутати можуть розглянути на сесії ВРУ

6 червня на закритому засіданні Конституційний суд України ухвалив рішення, згідно якого скасування депутатської недоторканності відповідає Конституції України.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в коментарі журналістам сайту «Перший запорізький» заявив, що підтримає законопроект.
Я сподіваюсь, що питання зняття депутатського імунітету знайте підтримку в сесійній залі, адже переважна більшість народних депутатів під час своєї виборчої кампанії публічно обіцяли це зробити. Тепер у них є чудова можливість продемонструвати щирість своїх намірів. 

Бо є таке поняття як «політична відповідальність»: обіцяв – виконуй, не можеш виконати – не обіцяй та не бреши людям.

В моїй програмі було положення про зняття недоторканності, отже я цілковито підтримую законопроект і буду голосувати “ЗА”.

Що стосується відтермінування – якщо не брати до уваги тих, кому недоторканність потрібна для прикриття своїх злочинних справ, основні побоювання у громадськості та колег, які не мають проблем з законом, пов’язані з вірогідністю політичних переслідувань.  Але це вже питання до ефективності правоохоронних органів.

Відсутність недоторканності, або частковий імунітет – звична справа в країнах, яким вдалося налагодити роботу правоохоронних структур.

Загалом, тепер треба 300 голосів для прийняття остаточного рішення і якщо всі колеги виконають дану людям обіцянку, то голосів точно вистачить, – наголосив нардеп.

Законопроект «Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)» подали 158 депутатів. Законопроектом пропонується виключити з чинної редакції Конституції норму про те, що «народні депутати України не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».