Ігор Артюшенко: «Сподіваюся, на парламентських виборах здоровий глузд переможе амбіції»

В ефірі телеканалу «Прямий» народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко прокоментував перебіг парламентських виборів, загрозу реваншу, роботу ВРУ, Закон про імпічмент та повернення до країни Саакашвілі

Сподіваюся, на парламентських виборах здоровий глузд переможе амбіції. Я прихильник того, що не існує настільки справедливої виборчої системи в будь-якій країні, яка б унеможливлювала корупцію під час складання партійних списків чи мажоритарної системи. Чим більше у цих умовах ми будемо наближатися до відкритості в списках на етапі їх формування, тим більше буде демократії та осмисленого вибору на виборчій дільниці. Наша політична сила пропонує провести праймеріз, є відкрита площадка— це сайт «Справа громад» який передбачає один день для голосування», зазначив Ігор Артюшенко.

У ході програми Ігор Артюшенко заявив, що наразі можливий реванш проросійських сил.

«Під реваншем я розумію дві складові — перегляд тих реформ, які вже зроблені, або ще нереалізовані на місцях та реванш ідеологічний. Реформи точно не потрібні олігархату, тому вони захочуть це переглядати в першу чергу, реформи, які впливають безпосередньо на фінанси. Що стосується ідеології – я мажоритарник з Запоріжжя, і вже після президентських виборів я бачу, що ситуація змінюється в гіршу сторону. Наприклад, якщо останні 4 роки на ФСБ-шну акцію «Бессмертный полк» виходило 100-200 людей, то цього року їх вже було близько двох тисяч, причому місцеві представники адміністрації та деякі держслужбовці там теж вже були. Тому коли нема чіткої державної стратегії, яка звичайно має починатися від Президента, Уряду, Парламенту, то, звичайно, на місцях, тим паче у нас за 200 км. до фронту, реванш починає підіймати голову, – сказав народний обранець», – сказав народний обранець.

Ігор Артюшенко розповів про важливість прийняття Закону про імпічмент.

«Закон про імпічмент потрібен. З ментальної точки зору тому, що у нас завжди народ ненавидить владу, і це з одного боку добре, з іншого – погано. На всьому пострадянському просторі ми — єдина країна, яка пройшла Революції на Граніті, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності. Тому краще демократично і процедурно, ніж копняками. А це означає, що українському народу потрібна чітка процедура, що прописана в Законі про імпічмент»,розповів Ігор Артюшенко.

Щодо повернення Зеленським громадянства Михеілу Саакашвілі:

– «Поверненням до України Саакашвілі Зеленський показує всьому суспільству, що державний кордон проривати можна і це ганебно»,  підсумував Ігор Артюшенко.