Ігор Артюшенко: Стан медичної системи щороку погіршується, не робити реформу – це злочин

В Україні, на жаль, стан медичної системи щороку погіршується, не робити сьогодні реформу – це злочин, вважає голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», народний депутат Ігор Артюшенко.

Про це він заявив під час участі в політичному ток-шоу «Право на владу» в ефірі телеканалу «1+1». Темою програми була медична реформа. Відповідний проект закону №6327 про державні фінансові гарантії в медицині був прийнятий за основу Верховною радою у першому читанні 8 червня.

Народний обранець, який є фаховим медиком, розповів про свій досвід роботи у цій сфері та заявив про необхідність реформування медичної системи.

Я вісім років назад закінчив медичний університет, працював у відділенні реанімації, інтенсивної терапії, я не був головним лікарем, не був чиновником від медицини, я ось та перша ланка. І пам’ятаю, як до нас поступали пацієнти, а у відділенні нема нічого, окрім якогось шприца, якогось спирту та анальгіну. В мене є вибір: або я йду до пацієнта і кажу: «будь ласка, купи», – і виходить тоді, що я хабарник і вимагаю гроші, або я його просто не врятую. Тому, на жаль, ось ця прогнила медична система за ці всі роки створила проблему на рівні «пацієнт-лікар», коли переважна більшість людей звинувачує лікарів. Треба це розвалити і створити нову систему, – зазначив парламентар.

За словами Ігоря Артюшенка, в межах медичної реформи з державного бюджету буде виділено 80 млрд грн. Він підкреслив, що держава не покриватиме всі витрати цілком.

Держава не зможе все оплатити. Це розмова про спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, зокрема, багатобюджетні операції. В такому випадку частину, затверджену програмою, має сплачувати державний бюджет, другу частину – можливо, з медичної страховки, місцевого бюджету, це може бути і кишеня людини.

Згідно реформи, створюється установа, яка розподіляє кошти на лікарні, виходячи з їх потреб. Ось, наприклад, ми беремо поліклініку, де закріплена якась частина людей, які відносяться до цієї поліклініки. Тому з цього розрахунку на кожного пацієнта приходить окрема сума коштів, на 2018 рік ця складе 450 грн. Вони отримали цю суму, частиною на квартал, після того вони пролікували, про що відзвітували цій новоствореній установі. Тоді їм, якщо вони, наприклад, надали більше послуг, то буде перерахунок. Тобто їм ще додадуть за більше навантаження, яке вони на себе взяли, якщо ж менше, то на наступний квартал їм не додається, – пояснив парламентар.

Ігор Артюшенко відзначив, що одним з основних позитивних моментів у цій реформи є створення конкуренції між медпрацівниками.

– Я вважаю, що найкраще в цій реформі – це те, що вводиться конкуренція, через яку покращиться не кількість, як зараз, цих ліжкомісць, а конкуренція між лікарями, які будуть зацікавлені, щоб прийшли пацієнти, а значить покращиться якість послуг для людини. В результаті виграє сам пацієнт, бо зараз конкуренції нема. Так з’являться нормальні умови для того, щоб і лікар був замотивований вилікувати людину, – підсумував обговорюване він.