Ігор Артюшенко: Тільки з Антикорупційним судом ми завершимо антикорупційну реформу

23 травня депутати Верховної Ради України почали розгляд законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

Народні обранці внесли в документ 1927 правок. Очікується, що їх розгляд буде продовжено і наступного пленарного тижня.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко висловив думку, що внесення такої кількості змін є умисним затягуванням прийняття законопроекту про Антикорупційний суд.

Про це він заявив в ефірі каналу «Рада».

Блок Петра Порошенка стоїть на категоричній позиції, що Антикорупційний суд нам потрібен, бо тільки з ним ми завершимо антикорупційну реформу. Нагадаю, нашою владою створено НАБУ – слідчий орган, САП як процесуальний орган, але останні півтора роки ми стикаємось з проблемою, що практично всі справи, які вже передані до суду, або ховаються, або губляться, або по них виносяться дивні рішення. Це ми пов’язуємо з двома причинами – застаріла нереформована судова система з круговою порукою і некомпетентність з розгляду таких справ.

Тому набравши нових людей, які пройдуть жорсткий відбір, і під пильним оком ВККС, і під пильним оком міжнародної ради експертів отримають гідну оплату своєї праці, тобто не будуть зобов’язані якимось корупційним подачкам – тільки таким чином ми отримаємо результат по величезному пласту цих справ і нарешті корупціонери будуть покарані.
А щодо затягування процесу – дві тисячі правок і багато хто ставить їх на підтвердження, вимагає, щоб за них голосували, і таким чином затягується час. Тобто замість того, щоб ще в четвер прийняти закон про Антикорупційний суд ми сьогодні продовжимо розгляд правок, – наголосив Ігор Артюшенко.