Ігор Артюшенко: Топ-чиновники мають усвідомити відповідальність за порушення закону

Голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», народний депутат України Ігор Артюшенко взяв участь у програмі «Про головне» на телеканалі «UA: Перший». Предметом обговорення стала справа підслідного голови ДФС Романа Насірова, підозрюваного в завданні державі збитків на суму біля двох млрд. грн.

В бесіді парламентар зазначив, що це безпрецедентний випадок в нашій країні, коли чиновник такого рівня потрапив на лаву підсудних.

Насправді діючі топ-чиновники такого рівня за жодної влади не потрапляли на лаву підсудних, хоча одночасно ви бачили кілька тижнів тому, – по минулим працівникам ДФС, яка була масова компанія. Звичайно не ідеалізую, розумію, що когось відпустили, когось – під заставу. Насправді рух щодо очищення влади є, і це правильно, тому що не можна в усьому винити попередників, а не винити нас самих. Звичайно цей процес іде, я позитивно на це дивлюсь. Певен, що НАБУ виконає публічну обіцянку щодо передачі до суду справи Насірова в червні. Я не хочу давати огульних оцінок, вішати ярлики, тому що рішення має приймати суд, – зауважив він.

Ігор Артюшенко став співавтором законопроекту, який забороняє чиновникам, підозрюваним у завданні збитків державі в великих розмірах, бути звільненими під заставу. Він підкреслив, що після його прийняття високопосадовці мають стати більш свідомими.

Щоб не було тієї ганебної практики, коли правоохоронна система, особливо судді, фактично граються в фотополювання, тобто: спіймали, фотографували, відпустили. Принаймні що стосується топ-чиновників – колишніх чи діючих – треба, на мою думку, прибрати просто заставу як таку і нехай ці люди і коли знаходяться на посадах розуміють, що на них може чекати, якщо вони будуть порушувати український закон, і втекти, відповідно, не зможуть, – сказав народний депутат.