Ігор Артюшенко: Цивілізований світ починає розуміти, що на сьогоднішній день Путін – це терорист № 1

Про це політик заявив в ефірі телеканалу 112.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко обговорив з ведучими актуальні події в країні та світі.

Парламентар наголосив, що за останні роки на прикладі України міжнародна спільнота зрозуміла, наскільки небезпечною є російська політика для цивілізованого світу.

– В 2014 році хтось десь був стурбований, але не більше. Потім наші міжнародні партнери почали більш грубо казати про ситуацію, потім ввели санкції, а зараз вже відверто томагавки летять. Цивілізований світ починає розуміти, що на сьогоднішній день Путін – це терорист № 1 у світі і це справді загроза не тільки Україні, а й всьому цивілізованому світу, – сказав депутат.

Обговорюючи плани на парламентський тиждень Ігор Артюшенко звернув увагу на законопроекти, які Верховна Рада має розглянути найближчим часом. Це Президентські законопроекти про Національне бюро фінансової безпеки та другий етап пенсійної реформи. Перший закон передбачає введення в підслідність пропонованого правоохоронного органу привласнення, розтрату і заволодіння державними коштами, шахрайство з податком на додану вартість, а також розслідування фіктивного підприємництва, нецільового використання держкоштів, ухилення від сплати податків. Як зазначив народний депутат, така ініціатива дозволить назавжди відійти від «масок-шоу».

Продовження пенсійної реформи політик назвав «проривом».

–   Створення другого етапу пенсійної реформи стоїть в порядку денному і я сподіваюсь, що принаймні в першому читанні ми його приймемо. Створення накопичувальної системи пенсій може бути справжнім проривом за всі роки Незалежності, – наголосив Ігор Артюшенко.

Народний депутат висловив свою позицію стосовно питання щодо обрання членів Центральної виборчої комісії, яке мало розглядатися в четвер. Ймовірне призначення нових членів ЦВК викликало дискусії в політичному суспільстві, і тепер розгляд може відкластися. Проте, за словами Ігоря Артюшенка, кадрові питання, зокрема і склад ЦВК, Верховна Рада вирішить до кінця весни.

Найбільша проблема полягає в тому, що є політична позиція перша – щоб всі члени ЦВК були нові люди. І друге політичне завдання – щоб за цей список знайшлось мінімум 226 голосів. І от між першим і другим і триває політична дискусія, тому що ряд політичних сил або як ми знаємо взагалі не надали своїх представників, або не хочуть голосувати за кандидатів, поданих іншими представниками. 

Я переконаний, що до кінця весни ми всі ці питання маємо узгодити і я чітко стою на позиції, що насправді всі члени ЦВК мають бути новими. Це правильно, це демократично і це для того, щоб ні у кого під час виборчої кампанії не було моментів для зловживань в контексті «нема наших представників ЦВК, тому вибори не такі», – зазначив депутат.

В ході ефіру була піднята тема народної депутатки Надії Савченко, яка наразі знаходиться в СІЗО. Зокрема, про заяви адвокатів про голодування і погіршений внаслідок цього стан здоров’я Савченко. Зі слів її захисників, через ці проблеми вона не могла давати свідчення на поліграфі. На думку Ігоря Артюшенка ситуація навколо Савченко – це ретельно спланована політично-інформаційна кампанія, яка закликана залишати її в українському медійному просторі.

Ми пам’ятаємо медійну епопею, коли Савченко  знаходилась в російській в’язниці. Інше питання, що тоді весь український народ її підтримував, бо насправді ми вірили в міф, створений засобами масової інформації та її патріотичною поведінкою.

Тепер у суспільства, як показує соціологічне опитування, інша думка. Але методи розкрутки міфу залишаються. На мою думку це якась чергова політично-інформаційна кампанія. Якщо їй нема чого приховувати то нехай поїсть два дні, здасть результати на поліграфі, а потім голодує скільки хоче.

На мою думку пані Савченко є політичною фігурою, вона є народним депутатом і вона звичайно хоче залишатися в ЗМІ. При цьому я сумніваюся, що вона самостійна політична фігура і окремі політичні сили чи окремі особи мають намір далі на неї робити ставку для того, щоб надалі просувати медведчуківську риторику серед громадян, – підсумував політик.

 

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://112.ua/video/igor-artyushenko-narodnyy-deputat-gost-112-ukraina-17042018-267295.html