Ігор Артюшенко: «У Москви один сценарій – знищити Україну»

Про це народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко заявив в ефірі програми «Інформаційний вечір» на 5 каналі. Парламентар прокоментував актуальні події.

–  Паспорти РФ в ОРДЛО. Чому саме зараз?

– Реалізовується так званий абхазький чи придністровський сценарій, коли з початку 2014 року ми мали військову агресію, коли нам кажуть про «ихтамнет», але всі все розуміють. Інший момент це «зона рубля», коли почали користуватися російськими грошима. Тепер вони ставлять задачу зробити з громадян України громадян Росії. Після того залишається виключно голосування Госдуми РФ про приєднання і все. Сьогодні стався ще один крок зовнішньої агресії в порушення усіх мінських та міжнародних  домовленостей. Президент відреагував, ми вимагаємо розширення санкцій, також вже, на скільки мені відомо, свою ноту протесту висловило посольство США.

–  Чому саме зараз вирішили проявити російську агресію?

– Тому що російському агресору вигідна слабка українська влада, хаос та цей час невизначеності. Вони цього ніколи не приховували.  Сьогодні виступає Петро Порошенко, а міжнародна спільнота через проросійських політиків може йому сказати: «ну так цю людину підтримали 25 %, а 73 % вважають інакше, а чому ви тоді слухаєте Петра Порошенка, давайте послухаємо новобраного Президента».  А новообраний Президент, на жаль, на цей момент взагалі мовчить про цю ситуацію. Російський агресор звичайно цим користується.

– Який сценарій у Кремля?

– У Москви один сценарій – знищити Україну. Принаймні заблокувати наш рух в ЄС та НАТО, щоб ми залишалися колонією Москви. Для цього вони будуть втілювати будь-який сценарій. Коментувати ще не Президента, а людину, яку обрали 73 % населення, мені важко тому що він нічого не говорить. Людину можна аналізувати, коли вона зробила якісь дії чи, принаймні, говорила якісь слова від яких ми можемо відштовхуватися. Ми маємо ситуацію, коли команда висловлювалась щодо тарифів, війни, а через три дні після виборів, та ж сама команда Зеленського говорить повністю протилежні речі. А він білий і пухнастий бо «я вам ничего не должен». Я чітко розумію, що Росія як вчиняла проти нас агресію, так і буде вчиняти, і тут Україна має бути сильною: військово, економічно і звичайно ж на міжнародному фронті. От тоді ми вистоїмо.

–  Розпуск парламенту  – бути чи не бути?

– Як заявив голова фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, наша фракція не збирається йти на дострокові вибори.