Ігор Артюшенко увійшов до десятки депутатів-реформаторів

У рейтингу ефективності народних обранців Ігор Артюшенко посів шосте місце, його коефіцієнт корисності становить 95%.

Відповідні дослідження були опубліковані на сайті незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, в рамках проекту Індекс підтримки реформ (ІПР).

ІПР показує, який внесок зробив народний обранець в прийнятті 230 прогресивних і 8 анти-реформаторських законів, які використовувалися в індексі iMoRe. Ці закони відбирали й оцінювали понад 40 незалежних експертів. Також розраховано, як змінювався ІПР кожного нардепа з початку його роботи в Раді 8-го скликання, а також його внесок в 10 напрямків реформ, – зазначено у виданні.

Ігор Артюшенко підтримав всі ключові реформи – боротьбу з корупцією, децентралізацію, банківський сектор, регулювання бізнесу, енергетичну незалежність.

Згідно з рейтингом, напрямками, яким депутат надавав найбільшу підтримку, є валютне регулювання, енергетична незалежність, державна служба, адміністративні послуги і право власності.

У дослідженнях також відзначили рівень відвідуваності депутатів. Запорізький нардеп входить до невеликого числа народних обранців, які не пропустили жодного засідання, проте VoxUkraine опублікували показник в 94%. Різниця в цифрах обумовлена особливістю системи реєстрації, на яку посилалися аналітики.

– Рейтинг відвідуваності формували ґрунтуючись на електронній, а не письмовій реєстрації. Якщо подивитися трансляцію більшості засідань можна побачити, як відсутніх депутатів десятками реєструють їх колеги. А потім по тій же схемі і голосують, адже отримати персональну картку за колегу по фракції не складає труднощів.

З письмовою реєстрацією складніше – тут кожен депутат повинен особисто підтвердити свою присутність. Моя стовідсоткова відвідуваність базується саме на цих показниках, які публікуються на офіційному сайті Верховної Ради, – пояснив Ігор Артюшенко.

Розрив між запорізьким нардепом і лідером рейтингу – депутатом БПП Іваном Споришем, склав всього 1% – згідно з дослідженнями індекс підтримки реформ у Спориша 96%.

Закривають рейтинг нардепи з нульовими показниками ефективності – позафракційні Андрій Білецький та Сергій Клюєв.