Ігор Артюшенко в ефірі каналу Еспресо.TV

Народний депутат України обговорив з журналістами актуальні політичні події.

Першою темою стала прес-конференція Президента України Петра Порошенка «Виклики-2018», яка відбулась 28 лютого.

Ігор Артюшенко відзначив відкритий формат заходу. Зі слів парламентаря, вільно спілкуватися з главою держави журналісти можуть тільки в сучасних демократичних країнах.

–   Мене радує, коли Президент вільно спілкується з пресою майже дві години. Можна порівнювати з попередніми Президентами, можна порівнювати з сусідніми Президентом. Вільна преса, яка задає ті питання, які хоче, ніхто не складає списки – кому можна задавати питання, кому – ні.
Це наш шлях в Європу на демократію з яким ми успішно справляємося, – зазначив політик.

В обговоренні економічних подій народний депутат заявив, що фракція БПП підтримує кандидатуру Якова Смолія на пост голови Нацбанку.

Наша політична сила буде підтримувати запропоновану кандидатуру. В понеділок він був запрошений на засідання фракції, де розказав свою програму. Сподіваюсь, він так само детально її розкаже всім депутатам, – сказав парламентар.

Ігор Артюшенко висловив свою позицію щодо курсу валют. Він розповів про фактори, які впливають на зріст курсу.

–  Нацбанк відповідає за курс. Згоден повністю. З іншого боку – чи має Нацбанк важелі впливу. І що більше впливає на курс –  Нацбанк, чи, наприклад, співвідношення імпорту до експорту?

І доки буде ситуація, що в нас показники імпорту перевищують показники експорту, курс буде рости. Україна, на жаль, сировинна держава, тому курс завжди коливатиметься.

Інше питання – як з цим боротися. Перше – довгоплинно збільшувати ВВП країни, тоді економіка сама стабілізує курс. Короткотривалий момент – можна або зжерти всі можливі золотовалютні запаси – тобто те, що робилося за попередньої влади. Можна стабілізувати і показувати, що у нас все добре, тільки потім побачити, що в бюджеті нуль, а можна робити плаваючий курс.

Проблема вирішиться виключно підняттям ВВП, – підсумував депутат.

Повну версію ефіру можна подивитись за посиланням: https://ru.espreso.tv/video/256007