Ігор Артюшенко в ефірі програми ПолітикаUA

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко відповів на питання журналістів телеканалу Рада.

В ході розмови були підняті питання новоствореної антикорупційної системи. Зокрема, парламентар пояснив, чого на його думку не вистачає в сфері.

– Не вистачає судів. На моє глибоке переконання не вистачає довершеності цієї фази. Генеральна прокуратура України має близько шести тисяч справ, які вже подані до суду, і які не розглядаються – корупційних справ. Так само НАБУ має до сотні кримінальних справ, які вже розслідувані, передані до суду, а в судах не потрапляють на порядок денний суду. В цьому є проблема.

З одного боку ми бачимо гарні позитивні зрушення, а з іншого ми бачимо, що немає вироків. Поки ми не перезавантажимо судову систему ми матимемо цей негатив.

Тобто боротьба з корупцією йде, але ми не бачимо корупціонерів за ґратами. Тому наступний етап – це перезавантаження судової гілки влади, в тому числі створення антикорупційних судів. Звичайно, хотілося б, щоб всі суди були антикорупційними, – зазначив народний депутат.

Стосовно питань, винесених на розгляд цього сесійного тижня, Ігор Артюшенко наголосив, що головним пріоритетом наразі є прийняття головного фінансового документа країни.

– Вдруге за історію Незалежності ми маємо вчасно поданий бюджет. На цей тиждень заплановано друге читання на четвер. Основні посили в державному бюджеті мені як політику імпонують, бо ми маємо значну суму на оборону – 164 мільярди  – це більше, ніж стандарти НАТО, 50 мільярдів на дороги – питання інфраструктури, адже без інфраструктури ніколи не прийдуть інвестиції, плюс збільшення мінімальної зарплати, збільшення видатків на медицину, збільшення на 25% зарплати вчителям.  В бюджет економічного зростання ми закладаємо ріст ВВП, тобто я сподіваюсь, що в четвер у нас вистачить голосів, щоб прийняти цей документ, щоб не підкладати його під ялинку, – підсумував нардеп.

Більше обговорених тем – у відео.