Ігор Артюшенко в ефірі програми «Вечірній прайм»

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в студії телеканалу 112 обговорив події, що відбувались в Києві 5 грудня.

Щодо оприлюднення запису переговорів Саакашвілі- Курченка- Дангадзе.

– СБУ і ГПУ провели унікальну операцію, коли викрили факт фінансування скандального політика Саакашвілі з боку біглого президента Януковича та безпосередньо Курченка. Це є сформована Генеральною прокуратурою підозра. Особисто в мене першою реакцією був шок. Я вірив, що є українська влада і є українська опозиція, яка тим паче стоїть на патріотичних лозунгах, а не українська опозиція, деяка частина її згідно з озвучених фактів Генеральним прокурором, фінансується біглим олігархом Курченком для того, щоб знищити нашу країну зсередини, почати війну «всі проти всіх», довести міжнародній спільноті що ми, як держава, неспроможні. Я розумію у них був такий план.

Щодо дій правоохоронців

– Після Революції Гідності силовики обережно виконують свої обов’язки, тим паче, коли це стосується публічних осіб. З іншого боку, є чітке завдання правоохоронців – мінімізувати будь який конфлікт з громадянами, допускати максимальне волевиявлення громадян в мирних протестах, бо за це ми всі і боролись. Тому в цьому півторагодинному намаганні затримання співпали перша і друга позиція. Коли їх заблокував натовп прихильників Саакашвілі, що їм ще залишалось робити? Ми ж будуємо демократичну країну, не починати ж спричиняти ж якісь насильницькі дії? Але разом з тим вони повинні виконати закон. На нас дивиться український народ і міжнародна спільнота. І завтра будь-яка інша людина – насильник чи викрадач автомобіля, чи бандит скаже, що я є членом політичної партії і мене не можна затримувати, бо це політичне переслідування.

Щодо подальшої долі Саакашвілі

На мою думку Саакашвілі не є ворогом української влади, в світлі оприлюднених фактів він є ворогом української державності, починаючи від прориву українського кордону і закінчуючи сьогоднішніми його діями. Я переконаний, що найкращий сценарій для всіх – і для влади, і для опозиції, і для самого Міхеіла Саакашвілі і для тих людей, які його підтримують, це з’явитися на допит. Багато українських політиків в той чи інший час звинувачувались у якихось злочинах і всі ці політики займали позицію: «ми прийдемо в суд і доведемо, що ми праві». Ті, які так не вважали, зараз переховуються в Росії, або на тимчасово окупованих територіях.

Тому якщо Міхеіл Саакашвілі вважає, що у нього в Україні має бути політичне майбутнє, для всіх краще – прийти в суд. Якщо він вважає, що це все фейкові записи – нехай доведе.