Ігор Артюшенко: Від головного фінансового документу країни залежить, куди буде рухатись держава

Сьогодні в ефірі телеканалу «Рада» народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко обговорив актуальні питання, які розглядатимуться в Верховній Раді найближчим часом.
Серед них – проект Державного бюджету на 2019 рік.

Ігор Артюшенко розповів про особливості майбутнього голосування.

Від головного фінансового документу країни залежить все – як буде жити країна, як буде рухатись, куди і якими коштами. Звичайно, я вважаю, що бюджет потрібно прийняти за основу для того, щоб почати його деталізований розгляд. Ми розуміємо, що сьогодні це голосування в першому читанні.

Після презентації Урядом бюджету від фракцій і від окремих депутатів надходили пропозиції до першого читання, але правки народних депутатів будуть розглядатись як раз між першим і другим читанням. Тобто для того, щоб запустити цей процес, необхідно сьогодні прийняти бюджет з тими пропозиціями, які вже були, а потім вже розглядати кожну правку. Остаточний варіант бюджету буде підготовлений до другого читання. Я сподіваюсь, що сьогодні ми приймемо за основу бюджет, – висловив сподівання депутат.

Парламентар наголосив, що будь-який бюджет не може охопити всі бажання та потреби, тому при складанні документу треба правильно розставляти пріоритети.

Для мене фактично є три пріоритети, і вони незмінні. Перше –  це звичайно безпека і оборона. На наступний рік планується виділити 210 мільярдів гривень, в минулому році це було 165 мільярдів. Завдяки таким коштам ми зможемо збільшити соціальні гарантії фінансування контрактників, ще близько двох мільярдів з них піде як раз на ремонт і переоснащення складів.

Другий момент – це питання інфраструктури. Я переконаний, що без наявності інфраструктури, а саме – доріг, жоден інвестор ніколи не прийде, бо в полі завод не будують. Для його будівництва принаймні потрібні дорога, вода, електроенергія – і тоді туди може прийти інвестор внутрішній чи зовнішній. Тобто питання фінансування доріг для мене так само є засадничим, але звичайно стоїть на другому місці після безпеки і оборони. Це 60 мільярдів, і це також більше, ніж в минулому році.

І третій момент – це медицина. Наша фракція вимагає стовідсоткового забезпечення бюджетних програм щодо лікування онкохворих, щодо лікування дітей і стовідсоткове забезпечення саме продовження медичної реформи. Тому що насправді питання профілактики, питання первинної ланки, коли на ранній стадії можна виявити захворювання, обходиться і родині, і державі значно дешевше. Бо легше виявити вчасно, ніж розгрібати потім наслідки. Це три головних пріоритети. Звичайно, все інше теж важливо і треба вишукувати на все це фінанси, але я вважаю, що ці три моменти є основними, – підсумував нардеп.

В ході ефіру Ігор Артюшенко також висловився щодо голосування за законопроект про передачу Андріївської церкви в Києві в користування Вселенському патріарху.

Законопроект є ініціативою Президента України Петра Олексійовича Порошенка. Це символічний жест, який я так само повністю підтримую, тому що після надання автокефалії ми визнаємо той факт, що в 988 році була хрещена Русь і ми є територією канонічною для Вселенського патріархату.

Щодо рішення – розвиваю міфи, бо в пресі вже говориться, що ми роздаємо державне майно. Це не так. Згідно сьогодні пропонованого рішення щодо Андріївської церкви, вона залишається власністю держави і ми надаємо право користування, – сказав депутат.