Ігор Артюшенко від імені фракції «БПП «Солідарність» привітав українців з Днем Гідності та Свободи

Сьогодні народний депутат України, Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко виступив з трибуни Верховної Ради України з нагоди Дня Гідності та Свободи.

Нагадаємо, саме в цей день п’ять років тому на Майдан Незалежності в столиці вийшли студенти, які поставили вимогу перед тодішнім керівництвом країни підписати угоду про Асоціацію з ЄС. Це і стало першим кроком до початку Революції Гідності.

Парламентар Ігор Артюшенко від імені фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» привітав всіх українців зі святом, а також звернув увагу присутніх на основні досягнення чинної української влади, які стали можливими лише внаслідок перемоги Майдану.

«Доброго дня!

Від імені фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» я щиро хочу привітати всіх українців з сьогоднішнім святом – Днем Гідності та Свободи. П’ять років тому українські студенти висунули до тодішньої влади чітку вимогу – підписати угоду про Асоціацію з ЄС, і тим самим зробили перший крок до початку Революції Гідності, а також до глобальних перетворень в країні.

Варто зазначити, що більше року тому ця вимога була виконана, і угода з ЄС набула чинності. Більше того, не дивлячись на збройну військову агресію, не дивлячись на важкий стан економіки, українці здобули безвізовий режим. На сьогоднішній день, і про це треба говорити, більше мільйона наших співгромадян скористались ним. І до 120 країн світу українці можуть вільно в’їжджати.

Але разом з тим, ми як мали, так і маємо імперські зазіхання з боку Кремля, який точно не хоче відпускати Україну у вільний, цивілізований європейський світ. Ще п’ять років тому українська армія була фактично знищена. Всього лиш шість з половиною тисяч солдат могло боронити країну. Звичайно, таке надбання нам дісталось від попередніх державних мужів. І за ці роки ми змогли відновити власну обороноздатність, відновити українську армію. На сьогоднішній день вона налічує 225 тисяч українських бійців з новим забезпеченням, з новою технікою.

За ці роки також були проведені безпрецедентні реформи. Хто б там не казав, що в країні нічого не робиться, давайте згадаємо зміни у антикорупційному законодавстві, створені нові антикорупційні інститути, формування Вищого Антикорупційного Суду. За оцінками закордонних незалежних експертів, ці реформи зекономили бюджету до 165 млрд. гривень.

Безпрецедентною є і реформа децентралізації. Всі попередні склади Верховної Ради, всі президенти та уряди обіцяли передати владу на місця. І виключно за чинної влади це було зроблено. Сьогодні на території новостворених ОТГ проживає 8 мільйонів українців, а 51% зведеного бюджету країни – це місцеві бюджети.

Ще одним показником можна вважати рейтинг легкості ведення бізнесу. Якщо у 2013 році ми посідали у ньому 137 місце, то сьогодні – 71 місце у світі. Також згадайте досягнення енергетичної незалежності та той факт, що вже цього року Україна отримає власну Церкву та позбавиться московського духовного ярма. Я переконаний, що ми приймемо і ініційовані Президентом України зміни до Конституції з закріпленням руху України в ЄС та НАТО.

Микола Хвильовий, письменник та публіцист, казав: «Геть від Москви! Геть від ярма, колоніалізму Російської Імперії і вперед до вільного європейського світу».

І я впевнений, що ми точно маємо не змінити цей український шлях!

Дякую, зі святом вас!

Слава Україні!», – сказав з парламентської трибуни Ігор Артюшенко.