Ігор Артюшенко відвідав освячення єдиного в Запоріжжі греко-католицького храму

Храм української греко-католицької церкви ім. Святого Володимира побудували на території скверу ПК ЗАЛКу.

Відкриття собору було однією з найочікуваніших подій для вірян, яких тільки в Запоріжжі понад дві тисячі. Раніше запоріжцям, які сповідують греко-католицьку віру, доводилося вести служби в домашніх умовах, а на великі свята їх приймали представники римо-католицької церкви.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко зауважив, що відкриття храму є доброю новиною не тільки для окремих вірян, але й для всіх городян.

– Конституція України гарантує свободу віросповідання та релігійних поглядів, тому вважаю, що представники всіх українських церков повинні мати рівні права і можливості. Як народний депутат, я неодноразово звертав увагу місцевих органів влади Запоріжжя на те, що порушуються права вірян УГКЦ. Всі роки Незалежності місцева влада фактично зневажала вимогою більше ніж двох тисяч греко-католиків в нашому місті – не надавала їм можливості отримати землю і побудувати храм. Тільки завдяки Революції Гідності і зміни політикуму ця вимога стала реальністю.

Проукраїнська частина міської влади відреагувала на мої звернення та позицію запорізької громади – виділила землю під будівництво храму УГКЦ.

Будівництво каплиці – це не тільки реалізація прав вірян. Це нова інфраструктура, благоустрій території та в подальшому – належний догляд за нею. Запоріжці знають, в якому занедбаному стані знаходився сквер ДК ЗАЛКу. Міська влада не могла подбати про територію в центрі міста, ситуація зміниться тільки з побудовою храму.

Тому я щиро радий за прихожан української греко-католицької церкви, які нарешті отримали своє місце для молитов.

Це вдвічі приємно, бо відкрита капилиця знаходиться на території мого вибочого округу, – зазначив депутат.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької державна облдержадміністраціі Владислав Мороко розповів, що капличка була побудована за кошти прихожан. Проте вірянам було надане сприяння у вирішенні інших, не фінансових питань.

– Ми допомагали з багатьох питань. Це і виділення землі, підбір місця, розробка проекту кошторису. Ми допомагали методично.

Свого часу обласна адміністрація на круглому столі внесла пропозицію, що всі, хто можуть і хочуть побудувати храми, мають це зробити. С того часу ми сприяли всім конфесіям в розбудові власних споруд. Сьогодні перша служба проводиться в греко-католицькому храмі, – розповів очільник Департаменту.