Ігор Артюшенко відвідав центр учнівської творчості «Грані»

В ході робочого візиту народний депутат ознайомився з роботою навчального закладу.

Комунальний заклад «Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради є профільним позашкільним навчально-виховним закладом – складовою частиною безперервної системи освіти, призначений для надання додаткової освіти, навчання і виховання дітей і учнівської молоді в області наукової та інженерно-технічної творчості в позаурочний час.

В центрі дітлахи мають змогу займатися в провідних технічних та творчих гуртках, зокрема як авіамоделювання, автомоделювання, електронне моделювання, робототехніка, журналістика, телерадіостудія, прикладна творчість, та ін. Робота в гуртках ведеться безкоштовно.

IMG_2479

Ігор Артюшенко наголосив на важливості роботи такого позашкільного закладу. Він зауважив, що правильно організоване дозвілля учнів здатне суттєво вплинути на майбутнє життя, як кожної дитини, так і країни в цілому.

– Світ стрімко розвивається, йде вперед, і сучасні діти хочуть не відставати від нього. Багато років школярам прививали, що дівчатка можуть ходити на танці або співи, а хлопчики могли різати по металу на уроках праці. Все інше або недоступне, або “суперечить політичній доцільності”.
Зараз ми відходимо від цієї радянщини. Сучасна дитина змалечку може проявити свої таланти в робототехніці, в розробці новітніх технологій. Сьогодні я тримав в руках робота, створеного дванадцятирічною дитиною – і тільки ця ситуація вже говорить про важливість і потрібність таких закладів для нашого суспільства. В центрах, накшталт «Граней», справді виховуються майбутні Ілони Маски, – зазначив депутат.

IMG_2536

IMG_2532

Директор центру Михайло Едель розповів, що в закладі працюють понад 50 педагогів – вчителів і інженерів з вищою освітою, наукових працівників, викладачів вищих навчальних закладів. Колективу вдалося залучити до занять дітей не тільки з Запоріжжя, а й з навколишніх міст та селищ.

– Головний показник роботи – це успіхи наших вихованців. Випускники «Граней» навчаються в провідних вишах країни, їхній рівень підготовки дозволяє вступити на бажаний факультет бажаного закладу. І в подальшому, вже дорослому житті, робити нові відкриття, примножати знання, отримані в наших стінах.
Батьки бачать це, і щороку наші класи поповнюються новими талантами. Дітлахів привозять і з Гуляйполя, і з Михайлівки, і з інших населених пунктів області, – наголосив директор.

 

IMG_2544

IMG_2511

Михайло Едель провів для депутата екскурсію та розповів історію створення центру. Ігор Артюшенко відзначив внесок директора в розвиток закладу.

– Михайло Григорович стояв у витоків «Граней», саме він дав назву закладу та заклав фундамент для його успішного розвитку. Його досвід та бажання рухатися вперед щоразу виводить центр на новий рівень, – сказав парламентар.