Ігор Артюшенко: Влада стала ближчою до людей

В ефірі програми «Виборчий округ» Ігор Артюшенко обговорив актуальні питання. Депутат розповів про реалізацію передвиборчої програми 2014 року. Він зазначив, що багато зроблено в напрямку контролю та прозорості за діями влади:

– По-перше – це система електронного декларування: всі все бачать, роблять висновки, хто які, але всі мають цю можливість. По-друге – це прозорі конкурси на призначення на посаду. Знову таки, є громадські ради контролю при НАБУ, при НАЗК, при всіх фактично органах вони створені. По-третє – це особисті, поіменні голосування в місцевих радах – раніше, коли міська рада чи облрада голосували, було неможливо дізнатися, як голосував той чи інший депутат. Ми прийняли ще у 2015 році закон щодо виключно поіменних голосувань і тепер всі все бачать, – наголосив Ігор Артюшенко.

Парламентар зробив акцент щодо створення дієвих механізмів громадського, правового і політичного контролю за діями влади:

– Ми, маємо розрізняти законодавчі можливості для реалізації цих прав, і те, як ними люди користуються. Зараз елементарно в обласну, міську, районну ради можуть прийти представники громадських організацій, можуть виступити на сесії, подивитися результати голосування за якусь пропозицію, побачити, як проголосував той чи інший депутат, – зазначив політик.

У березні 2018 року Ігор Артюшенко подав проект закону №8085 (щодо додаткового оподаткування для українських артистів, які гастролюють на території РФ та в Криму).
– Згідно законопроекту, якщо ця людина хоче виступати в Україні, вона має написати заяву в Службу Безпеки України при перетині кордону. Артист не може бути під санкційними списками. Адже ми розуміємо, що ці діячі, окрім того, що вони кажуть – це просто музика, книга, фільм, насправді є пропагандистами держави-агресора, її силових органів та військових формувань, – сказав депутат.

Під час ефіру жителі округу мали можливість поставити декілька нагальних питань народному депутату України. На прохання мешканки Дніпровського району Ігор Артюшенко роз’яснив необхідність введення воєнного стану в Україні.

– Я з тих депутатів, які голосували за введення воєнного стану. Наслухалися дуже багато критики, зокрема, стосовно того, що він вводиться начебто для скасування виборів. Роз’яснюю – ми одразу проголосували за постанову про призначення виборів. Щодо питання, чому воєнний стан не був введений в 2014 році – тільки зараз ми вперше отримали відкриту збройну агресію саме збройних сил Російської Федерації, ФСБ. До цього не було чітко підтверджених фактів їхніх військових дій, хоча, я переконаний, і ми тут, і всі громадяни, які нас будуть дивитися, чітко розуміють, хто на нас напав і веде проти нас агресію. Звичайно, українська дипломатія доводила міжнародній спільноті нашу позицію, оприлюднювала російських військовополонених, їхню техніку і так далі, але факту безпосередньої агресії до цього моменту не було. Вперше безпосередньо російські збройні сили атакували український корабель, тому як ще повинна реагувати українська держава» – наголосив народний обранець.