Ігор Артюшенко вимагає від міської влади справедливого розподілу бюджету

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко вимагає у міського голови справедливого розподілу бюджетних коштів. Нардеп підтримав мешканців ОСББ та ЖБК, які 30 листопада пікетували будівлю Запорізької міськради.

Станом на 1 січня 2016 року у м. Запоріжжя створено 131 ОСББ, а на 1 грудня 2016 року – вже 788 ОСББ. Вказаний факт свідчить про прагнення співвласників багатоквартирного будинку самостійно вирішувати правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконання обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

На капітальний ремонт ОСББ бюджетом міста Запоріжжя на 2016 рік виділено – 55,3 млн. грн. Разом з тим, проектом бюджету міста Запоріжжя на 2017 рік заплановано виділення грошових коштів на капітальний ремонт ОСББ – 32,0 млн. грн., а це значно менше, ніж за попередній період, що не є логічним. При тому, що кількість створених ОСББ за поточний рік збільшилась більше ніж у шість разів у порівнянні з минулим часом.

Згідно норм, прописаних в законі №417, місцева влада міста повинна передати будинки в управління ОСББ вже з ремонтом. Втім, в Запорізький мерії закон проігнорували. І це при тому, що міський бюджет може собі дозволити виділення необхідної суми.

Ці фактори стали визначальними для городян. Пікетувальники вимагали забезпечити прозорий, відкритий та рівномірний розподіл бюджету.

30 листопада на засіданні сесії Запорізької міської ради було зачитано резолюцію з вимогами запоріжців. Втім, далі справа не пішла – міський голова не надав жодної ясності стосовно ситуації, що склалася.

Питання на особистий контроль взяв народний депутат України Ігор Артюшенко. Нардеп зазначив, що сьогодні депутатами Верховної Ради України створена законодавча база для такого ефективного власника, як ОСББ, який може отримувати гроші з державного бюджету та Фонду енергоефективності.

«Вважаю, що розвиток системи ОСББ – єдиний шлях, який дасть поштовх модернізації житлового сектору. Муніципалітети багатьох міст країни гроші на підтримку житлового фонду виділяють для ОСББ. Як ефективний власник, ОСББ здатне контролювати якість і вартість робіт, організувати конкурс для фірм-виконавців і підписати договір з гарантійними зобов’язаннями. А ЖЕК рідко відповідає за неефективне використання грошей платників податків.

Я, як народний депутату України, у повній мірі розумію та підтримую запоріжців в прагненні створення гідних умов для проживання », – зауважив нардеп.

Ігор Артюшенко направив депутатське звернення на ім’я міського голови Володимира Буряка з проханням розглянути можливість внесення відповідних змін до бюджету міста Запоріжжя на 2017 рік, а саме – збільшення фінансування та виділення на капітальний ремонт ОСББ та ЖБК грошових коштів у сумі – 300 млн. грн.

1

2

1 2