Ігор Артюшенко висловив свою позицію щодо ситуації на Закарпатті

В ефірі каналу Еспресо народний депутат України Ігор Артюшенко поділився з глядачами своїми думками щодо заяви Міністра закордонних справ Угорщини про утиск прав угорців на Закарпатті та останніх голосувань в Верховній Раді.

На запитання ведучого стосовно заяви угорського дипломата про необхідність введення моніторингової місії ОБСЄ в цьому регіоні депутат зазначив, що чути подібні заяви доволі дивно, адже Україна – толерантна держава.

– По-перше, я переконаний, що поважають і дружать лише з сильними країнами, і поки Україна залишатиметься менш сильною, як зовнішні вороги, так і зовнішні друзі будуть користуватись ситуацією. По-друге, дуже дивно чути про антиугорські заходи в Закарпатті, бо Україна – толерантна, навіть занадто в певних питаннях, держава. Тому в мене більше питання в тому, хто саме розхитує ситуацію, і це точно не українці. Згадайте ситуацію з сьомою статтею Закону про освіту. Тоді СБУ казала, що певні активісти з угорського боку представляли не інтереси нацменшин, а інтереси терористів ЛДНР. Я вважаю, що державний інтерес має бути першочерговим, і на наших адміністративних будівлях має бути тільки український прапор. Але жодних міжнаціональних конфліктів у нас немає, вони є виключно штучно створеними, – зазначив політик.

Також Ігор Артюшенко прокоментував голосування за відставку Єгора Соболєва з посади голови парламентського комітету, яке підтримала як коаліція, так і Опозиційний блок.

– Жодної нової більшості в Раді нема, а з Опозиційним блоком у нас і бути не може. Чомусь кажуть про якусь «ширку» лише у моменти ситуативних голосувань між БПП, Нарфронтом і Опоблоком. Чому про неї не кажуть, коли Опоблок і Батьківщина спільно не голосують за ті чи інші реформи? За три роки каденції цього парламенту ситуативні розклади при голосування були дуже різними. Натомість, більшість формується на основі якихось спільних цінностей, а між БПП та Опоблоком їх точно немає, – резюмував парламентар.