Ігор Артюшенко взяв участь в Х з’їзді ВУТ «Просвіта»

Захід відбувся 18 листопада в Києві.

Голова Запорізької територіальної організації партії «БПП «Солідарність», народний депутат Ігор Артюшенко очолює Запорізьке об’єднання товариства. Основною метою діяльності «Просвіти» є утвердження української національної ідеї та державної української мови, розвиток національної культури, відродження історичної пам’яті, формування національної свідомості, піднесення духовності і добробуту українського народу.

В промові на з’їзді Ігор Артюшенко окреслив колегам по спільноті головні законопроекти, які допоможуть товариству реалізувати свої цілі.

– Після перемоги Революції гідності ми отримали Парламент, який кардинально з точки зору проукраїнськості відрізняється від своїх попередників. Це доводиться фактами .

26-2017-11-18-AE__8114-resie2500-e1511182163981-847x350

По-перше – декомунізаційні закони. Все те, про що говорилося 25 років, нарешті було зроблене і вже в жодному обласному центрі нема ані пам’ятника Леніну, ані радянських вулиць.

Введення мовних квот на радіо та телебаченні. Ми маємо квотувати іноземні мови, але в тій ситуації, яка була на момент цього закону, я вважаю його перспективним. Як співавтор законопроекту я пам’ятаю спротив радіостанцій  – тоді всі співвласники кричали про те, що вони не погодяться більше ніж на 10 відсотків, тому що нема українських виконавців, нема українських композиторів, нема якісного українського продукту. Ми вимагали з однодумцями п’ятдесят відсотків квот, і, на жаль, на компромісі 35% погодились. Я кажу «на жаль», бо хотілось 50, а краще – 70% українського продукту. Але маємо ту ситуацію, яка є – ми отримали 35% і сьогодні люди бачать відродження української музики.

21-2017-11-18-AE__8079-resie2500-e1511182627851

Парламентар зауважив, що законопроекти, направлені на запровадження квот, здатні відродити українську культуру. Разом з тим він наголосив на важливості обмеження доступу до держави російських пропагандистів. Ігор Артюшенко виступив співавтором законопроекту про організацію гастролей російських артистів, який передбачає встановлення особливих вимог до організації гастрольних заходів за участю громадян країни-агресора. Окрім цього автори законопроекту пропонують введення адміністративно-господарської відповідальності організаторів гастролей за недотримання встановлених вимог.

Як зазначив Ігор Артюшенко, ці заходи направлені в першу чергу на захист інформаційного простору та протидію антиукраїнській пропаганді.

– Тепер кожен, хто хоче приїхати з території російського агресора – і фізичні і юридичні особи, мають за 30 днів це погоджувати зі Службою безпеки України, писати заяви про те, що вони підтримують територіальну цілісність і визнають Крим українським.

Навіщо все це було зроблено? По-перше – це протидія гібридній російській агресії. Ми розуміємо, що маємо відбиватись, і не тільки зброєю, а словом. І по-друге – робити український ренесанс, наскільки він можливий сьогодні, завтра, післязавтра в кіно, в музиці, в книговиданні, – сказав депутат.

Ігор Артюшенко наголосив на важливості прийняття нового мовного законопроекту “Про забезпечення функціонування української мови як державної” , співавтором якого він виступив.  Закон спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя.

15-2017-11-18-AE__7984-resie2500-e1511182569761

Проект Закону у відкритому листі підтримали відомі українці, в тому числі і голова Всеукраїнського товариства «Просвіта», лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Павло Мовчан.

Ігор Артюшенко подякував однодумцям за підтримку та закликав українців об’єднатися для подальших змін.

– Я згоден, що не все вдається з того, що хотілося б. Я вже казав, що треба квотувати іноземну мову, а не українську, я згоден з тим, що я хотів би бачити не два нових фільми касових і гарних на рік, а сто фільмів на рік, але все одно порівнюючи з 12-13 роком ми спостерігаємо ренесанс української культури.

На моє глибоке переконання залишився останній цей цвях в труну зросійчення – це прийняття мовного закону, і для нас сьогодні вкрай важлива підтримка громадськості.

Я переконаний, що через рік, два, три ми будемо жити в іншій демократичній українській державі, – підсумував народний депутат.

Х з’їзд Всеукраїнського об’єднання «Просвіта» беззаперечно підтримав гуманітарні реформи, ініціатором яких виступає Президент України Петро Порошенко та фракція Партії «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді. Таку позицію делегати з’їзду висловили у відповідь на  виступ з трибуни  голови Запорізької обласної організації об’єднання, народного депутата фракції БПП Ігоря Артюшенко.

Товариство «Просвіта» виникло в 1868 році в Галичині як противага антиукраїнським течіям у культурному житті. Організація символізувала духовну єдність українців. Осередки «Просвіти» здійснювали свою діяльність на Галичині, Наддніпрянщині, Кубані і навіть на далекосхідному Зеленому Клині та в Сполучених Штатах Америки.