Ігор Артюшенко взяв участь в урочистій Академії з нагоди ювілея Патріарха Філарета

Духовному лідеру православних українців Патріарху Філарету 23 січня виповнилося 90 років. З цієї нагоди у Національному палаці мистецтв «Україна» пройшла урочиста Академія. На захід до ювіляра прибули представники духовенства та віряни – політики, громадські діячі, видатні українці з різних сфер. Президент України Петро Порошенко, який перебував на економічному форумі в Давосі, звернувся до Філарета з відеопривітанням. Глава держави підкреслив заслуги Патріарха серед яких головні – боротьба Філарета за самостійність Української церкви, переклад Біблії українською мовою та значний внесок у процес надання автокефалії православній церкві в Україні.

В святковій Академії взяв участь голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат України Ігор Артюшенко.

– Мав за честь бути запрошеним на ювілейну академію з нагоди 90-ліття Героя України, Святійшого Патріарха Філарета. Владика пройшов справді довгий та важкий шлях: через тяжкі випробування та гоніння – до утвердження власних переконань та загальнонаціонального визнання. Бо завжди він йшов з вірою в Правду та Україну! Такий самий тернистий шлях проходить і наша держава. Справою його життя стало відродження незалежної та єдиної Української Церкви. І, хоч якими б не були потужними перепони та сильними його вороги, він переміг! Православна Церква України тепер є і буде. Так само переможемо і ми! Бо Правда за нами і з нами Бог! Многая літа, Владико!» – привітав ювіляра народний обранець.

На Академії були присутні Митрополит Епіфаній, глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук), спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, дружина Президента України Марина Порошенко та інші відомі українці.

Для довідки: Патріарх Філарет – третій предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Русі-України (1995 – 2018), тепер має титул «Почесний патріарх», оскільки завдяки його зусиллям Україні вдалося зберігати існування УПЦ КП а згодом і відродити Православну Церкву України.
Ім’я Патріарха в миру – Михайло Денисенко. Народився він 23 січня 1929 року на Донеччині.
За день до дев’яносторіччя Президент України Петро Порошенко присвоїв Філарету звання Героя України за видатну історичну роль у становленні церкви та вручив орден Держави.