Ігор Артюшенко взяв участь в урочистостях з нагоди Дня захисника України

14 жовтня українці відзначають одразу чотири свята – День захисника України, День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці, День створення Української повстанської армії, а запоріжці ще й 75-ту річницю визволення міста від нацистських загарбників.

В Запоріжжі святкові заходи проходили в декількох локаціях. З самого ранку декілька сотень містян зібрались на Майдані Героїв, щоб стати свідками урочистої клятви ліцеїстів КУ «Запорізький обласний ліцей-інтернат із посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник».

Складання присяги в День захисника вже стало традиційним для українців – в цей день майбутні воїни клялися в вірності Україні на головних площах всіх великих міст. Завдяки трансляції наживо з Києва, запорізькі захисники мали змогу почути привітання Президента України Петра Порошенка.

Вірю, що всі ви виростете достойними захисниками України. Будете віддано служити українському народові. Зберігати і примножувати наші славні бойові традиції. Станете гордістю ваших батьків та рідних, кожного громадянина нашої держави, гордістю українського народу, – звернувся Президент до курсантів.

Окрім ліцеїстів на запорізькому майдані вишикувались 11 підрозділів: зведений підрозділ військових частин Збройних Сил України (зведений підрозділ 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» та 2-го спецвідділу Військової служби правопорядку «Сармат»); 7 підрозділів ліцеїстів комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат із посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник»; підрозділ 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України; підрозділ 23 бригади охорони громадського порядку Національної гвардії України та підрозділ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Запорізькій області.

Захисників України зі святами привітав народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.

В цей день ми традиційно згадуємо всіх наших захисників: і тих, хто боровся з імперією в добу Козаччини, і тих, хто прагнув відновлення нашої державності сто років тому, в часи Української революції, і воїнів ОУН, УПА, які прагнули здобути нашу Незалежність у важких умовах підпільної боротьби, і сучасних Героїв, які обороняють Україну від московських зайд сьогодні.
Саме завдяки нашим захисникам ми маємо шанс йти своїм шляхом, розвиватись як європейька країна, інтегруватись в цивілізований світ.
Я дякую всім захисникам за проявлену мужність, героїзм, стійкість, міцний дух та віру у перемогу. За останні роки ви стали по-справжньому надійним щитом, який охороняє нашу державність.
Бажаю виключно перемоги, без якої мир неможливий, і нехай Пресвятая Богородиця оберігає вас, – сказав Ігор Артюшенко.

З привітальним словом до присутніх звернувся голова Запорізької державної адміністрації Костянтин Бриль, ветеран другої світової Іван Залужний а також батьки ліцеїстів.


Текст клятви ліцеїстам передав кіборг, захисник донецького аеропорту та депутат Запорізької міської ради фракції «Солідарність» В’ячеслав Зайцев.

Після завершення урочистої церемонії містяни перемістилися на Хортицю, де проходив ІХ Всеукраїнський фестиваль «Покрова на Хортиці». Гості свята мали можливість ознайомитися не тільки з українськими народними традиціями, але й з обрядами інших країн – на фестивалі працювали виставки національно-культурних товариств.

З головної сцени «Козацького кола» Ігор Артюшенко привітав запоріжців зі святами. Народний депутат побажав цінити свою історію і культуру, не забувати захисників, які відстоювали Незалежність країни сотні років тому, та шанувати воїнів сьогодення.