Ігор Артюшенко взяв участі в телепрограмі «PROПарламент»

В ефірі програми «ProПарламент» на телеканалі «Рада» народний депутат Ігор Артюшенко спільно з колегами обговорили останні події в країні, рішення Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

Вчора вдруге відзначався День українського добровольця. Це свято було встановлене рішенням Верховної Ради ще у 2017 році. Починаючи ефір, народні обранці високо оцінили заслугу добровольців, які першими стали на захист Батьківщини.

«Якщо б не добровольці, то ми знаємо, що все закінчилось в 2014 році не на нашу користь. В умовах, коли влади фактично нема, армія розвалена, а у багатьох правоохоронців в одній кишені українська стрічка, а  іншій – ще якась, неможливо протистояти агресії. Тому я дуже вдячний добровольцям, які пожертвували всім заради держави і пішли на фронт боронити її кордони. Тепер же можна сказати, що всі, хто є на фронті – це добровольці. Немає мобілізації, на передовій є лише контрактники. Так, на відміну від перших добровольчих формувань, вони вже мають відповідне забезпечення з боку держави, але те, що вони там присутні – це їх добровільне рішення», – зазначив Ігор Артюшенко.

Окрім цього, депутати також обговорили проблему відсутності статусу УБД та наявності кримінальних справ проти українських захисників.

«Можна сказати що це питання – морально важке. З одного боку, є безумовними героями ті, хто зібрав всю мужність та відправився захищати свою Батьківщину. Але потім дехто з них вчинив кримінальний злочин. Дехто попросту «примазався» до добровольців, не будучи на передовій, і це є вже іншою стороною медалі. Я вважаю, що в кожному подібному випадку необхідно проводити публічний прозорий процес, а сам статус учасника бойових дій не має ставати індульгенцією», – наголосив народний обранець.

1

Також депутати обговорили нещодавнє рішення НАТО щодо надання Україні статусу країни-аспіранта та законотворчу ініціативу Петра Порошенка закріпити євроатлантичний вектор розвитку нашої держави у зовнішній політиці.

– Обов’язкового проведення референдуму щодо вступу до НАТО не передбачено законодавством. Натомість, соціологія показує систематичне зростання підтримки цієї ідеї більшістю населення. Тому, безумовно, можна сміливо йти на такий референдум. Але наразі важливіше, що Україна отримала статус країни-аспіранта, бо наступним кроком має стати «дорожня карта», перелік вимог, після виконання яких ми зможемо стати повноправним членом Альянсу. Я вважаю, що, виходячи з геополітичного розташування України та наявності психічно хворого сусіда, не можна говорити ні про який позаблоковий статус, – оцінив перспективи України в зовнішній політиці політик.

Говорячи про реформу Збройних сил України, депутати висловили свою позицію щодо введення інституту цивільного міністра-менеджера в Міністерстві оборони України.

– Звісно, це питання дискусійне, але на мою думку, в кожній організації має бути першою особою фаховий менеджер. Наприклад, я закінчував медичний університет, але там нас майже не вчили менеджменту. Але управління лікарнею – це більше управлінська функція. Тому, для прикладу, в лікарні може бути директор, який буде менеджером, та заступник з медичних питань, який буде найбільш фаховим спеціалістом в медичній галузі. І така ситуація прийнятна для будь-якої сфери, включаючи оборону, – підкреслив Ігор Артюшенко.

Наостанок учасники програми оцінили рішення Кабінету Міністрів України щодо монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті.

Нарешті таке рішення було прийняте, бо монетизація будь-яких пільг – це є відновлення справедливості. Є люди, які користуються послугами, є і такі, які не користуються. Наприклад, в сільській місцевості ці пільги є менш актуальними, і, можливо, для таких мешканців потрібна інша компенсація, – висловив свою позицію керівник Запорізької територіальної партійної організації «Солідарність» Ігор Артюшенко.