Ігор Артюшенко: Я хочу жити в країні, де є відповідальні та послідовні політики

Народний депутат України Ігор Артюшенко в ефірі передачі «ProПарламент» на телеканалі «Рада» разом з колегами обговорив ключові рішення Ради, проголосовані 7 червня, які стосувались створення Антикорупційного суду, спроби заборонити трансляцію Чемпіонату світу з футболу, перспектив скасування депутатської недоторканності.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» розказав, чому було прийняте політичне рішення про створення прозорого на незалежного Антикорупційного суду.

Сьогоднішній день ми можемо назвати по-справжньому історичним, адже питання створення Антикорупційного суду активно обговорювалось останні роки два, не кажучи вже про ці півроку, коли на всіх ефірах, в публічній площині постійно говорилось про нагальну потребу у створенні такого суду.

Нагадаю, власне, в чому полягає ця необхідність. Ми бачимо фактично розвалену стару судову систему, яка сама себе знівелювала в очах суспільства. Тому є тисячі справ, які розслідуються НАБУ та САП, але не знаходять свого логічного вирішення в судах, є корупціонери, яких або відпускають, або справи затягуються. Складається враження, що причина такої ситуації полягає або у некомпетентності суддів, або круговій поруці.

Тому для вирішення цієї ситуації ми прийняли політичне рішення про створення окремої прозорої, незалежної структури, – сказав Ігор Артюшенко.

Також політик дорікнув певним своїм колегам за швидку зміну політичної позиції та невідповідність політичних заяв їх реальним діям та голосуванням у сесійній залі.

Не сприймайте це як політичну рекламу, але мені дуже подобається наша фракція за послідовність. У нас була певна позиція, і ми її відстояли. Деякі інші політичні сили, які позиціонують себе як проукраїнські та проєвропейські, півроку розказували про те, що суд поганий, його створювати недоцільно.

Сьогодні зранку також їх лідери з парламентської трибуни розказували, який поганий законопроект, і що за нього не можна голосувати. А потім, в момент безпосереднього прийняття рішення, всі дві фракції майже одностайно проголосували «за». Я проти такої політичної непослідовності.

Така позиція дозволяє одним виборцям казати, що ми були проти суду, посилаючись на власні висловлювання, а іншим казати, що ми підтримували його створення, показуючи результати голосування.

Коли буквально за дві-три хвилини політична позиція так стрімко змінюється, я не розумію цього. Я хочу жити в країні, в якій є відповідальні та послідовні політики, – зауважив народний депутат.

Також парламентар прокоментував ідею заборони трансляції чемпіонату світу з футболу, який пройде в поточному році на території Російської Федерації.

Особисто я виступаю жорстко за обмеження інформаційних відносин з країною-агресором, адже про її пропагандистські методи не писав хіба що ледачий. Згадаємо і розслідування США, і розслідування Європейського Союзу. Росія прекрасно розуміє, що війна спочатку виграється в головах, а потім вже на полі бою.

Тому я вважаю, що ми правильно зробили, заборонивши трансляцію російських каналів. Нажаль, через супутники, деякі українські канали, таке обмеження не є повністю реалізованим.

Тому я виступаю за більш жорстке інформаційне обмеження для контенту з країни-агресора, – резюмував Ігор Артюшенко.

Повну версяю ефіру можна переглянути за посиланням: https://goo.gl/k8qaQX.