Ігор Артюшенко: Я з самого початку є прихильником створення Антикорупційного суду

Про це народний депутат заявив в ефірі каналу Рада.

Політик обговорив з ведучим низку антикорупційних питань, зокрема, створення Вищого антикорупційного суду як одну зі складових антикорупційної реформи.

–  Для закінчення антикорупційної реформи, тобто створення антикорупційної інфраструктури, залишилось зробити останній крок – це створити антикорупційний суд. Ми створили Національне антикорупційне бюро як слідчий орган, який вже показує свої результати, ми створили Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, як незалежний орган процесуального нагляду, залишається суд. Бо сьогоднішні гучні затримання на хабарах, масові фотографії грошей, маєтків – все упирається в судову систему, яка або відпускає, або по декілька років зберігає ці справи, – сказав нардеп.

Ігор Артюшенко голосував за проект Закону про Вищий антикорупційний суд № 7440, поданий Президентом України, який сьогодні був прийнятий в першому читанні.

В ефірі телеканалу народний обранець наголосив, що між голосуваннями та заключним етапом втілення закону має пройти певний час.

Я з самого початку є прихильником створення Антикорупційного суду. На жаль, за останні три місяці єдине на що спромоглася Верховна Рада – включити питання в порядок денний, бо не вистачало голосів.

Ми розуміємо прекрасно, що від моменту, коли Парламент проголосує в другому читанні все одно ще буде рік-два до запуску, тому що треба набрати суддів, треба провести конкурси, треба створити комісію з обрання цих суддів, треба провести громадський аудит їх статків, доброчесності, – зазначив парламентар.

В ході ефіру Ігор Артюшенко висловився щодо обрання аудитора НАБУ. Політик дотримується позиції, що висуватись на голосування мають декілька кандидатів.

На жаль в мене немає переконання в тому, що за наявністю одного кандидата Парламент прийме позитивне рішення. Присутність декількох кандидатів зможе консолідувати його, – зазначив нардеп.

В якості прикладу Ігор Артюшенко навів ситуацію з голосуванням закону про створення Вищого антикорупційного суду.

–  Так само з антикорупційним судом. Питання було поставлено на голосування тільки сьогодні, тому що раніше коли справа доходила до голосування багато політиків не знаходилися в залі. На мою думку відбувається щира маніпуляція – замість того, щоб створити в цій інфраструктурі інституційний орган після НАБУ, САП і  та показати суспільству результат, ряд політиків працює за принципом «чим гірше – тим краще», – підсумував депутат.

 

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=-EUdn8thang&feature=share&app=desktop