Ігор Артюшенко: «Є українська армія, є українська церква, тепер є і українська мова. Тому є і буде Україна»

Про це в кулуарах Верховної ради України заявив народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко. Він прокоментував ухвалений 25 квітня законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законопроект підтримали 278 депутатів. Перед тим на пленарному засіданні парламент закінчив розгляд поправок до цього законопроекту.

Як би це банально не звучало, але до сьогоднішнього моменту за всі роки Незалежності в незалежній державі Україна не існувало закону про державну українську мову. Нарешті цей «гордієв вузол» розв’язаний, бо насправді питання мови – це не тільки питання культури, чи просто як ми говоримо. Це засадничий принцип, на якому будується і національна свідомість, і держава власне, – прокоментував парламентар.

Ігор Артюшенко навів історичні приклади, які доводять, що намагаючись знищити державу ворог починає з мови.

Згадаємо історичні перипетії під час російського панування Російської імперії, потім під час Радянської окупації, Ємський Указ, Валуєвський циркуляр, знищене українське відродження, знищенні кобзарі, знищені українські письменники, інтелігенція – це для чого робилося? Для того, щоб забула українська нація про сам факт свого існування. До речі, була подібна ситуація не тільки з боку Сходу, а й з боку Заходу, коли ми говоримо про поляків чи румунів. Чому? Тому, що тільки українська еліта, українська влада, український народ зацікавлений в тому, щоб була Україна. Жодні наші сусіди, які б не були друзями чи не були агресорами вони все одно будуть дбати про свій національний інтерес, а ми маємо дбати про свій,сказав депутат.

Ігор Артюшенко наголосив, що закон про мову є історичним.

– На сьогоднішній момент закон ухвалений, я б його поставив в один ряд з законами і щодо декомунізації, і щодо тих 144 законотворчих актів щодо отримання безвізу, тому що насправді сьогодні ми знову, по-перше , підтвердили, що парламент є проукраїнським, майже конституційною більшістю ми ухвалили закон про мову, по-друге, ми показали, що український парламент стоїть на сторожі України і не допустить жодного реваншу, по-третє, справді ми прийняли історичне рішення. Є українська армія, є українська церква, тепер є і українська мова. Тому є і буде Україна. І я переконаний, що в найближчі дні Президент України Петро Порошенко підпише цей закон і він буде імплементований, – підсумував парламентар.