Ігор Артюшенко: зарплати на державних підприємствах мають бути прирівняні до приватного сектору

В ефірі телеканалу «Еспресо» народний депутат України, Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко разом з колегами по сесійній залі обговорили останні події політичного життя країни.

Зокрема, парламентарі висловили своє ставлення до таких подій, як виділення дотації з державного бюджету України Укрпошті, зафіксовані випадки не персонального голосування в сесійній залі окремими фракціями, а також питання кадрових призначень в Кабінеті Міністрів України.

Стосовно збитковості Укрпошти та пропозиції Президента України покрити її збитки за рахунок державного бюджету, Ігор Артюшенко зазначив, що в сучасних умовах іншої ситуації з компанією просто не може бути.

На жаль, такі підприємства як Укрпошта, не можуть бути прибутковими, на відміну від своїх приватних конкурентів, як, наприклад, «Нова пошта». Перш за все через те, що вона несе важливу соціальну функцію. Якщо казати чисто мовою прибутку, то пошті точно не вигідно тримати стільки відділень у кожному селі. Бо більшість з них є збитковими. Закривати їх також не дуже неправильно, бо тоді в це село не зможуть доставляти пенсії, і взагалі у мешканців не буде хоч якогось доступу до інформації.

Тому треба або прибирати соціальну функцію, або не вимагати від керівництва підприємства прибутковості, – зазначив парламентар.

Також нардеп висловив свою думку стосовно високого рівня заробітної плати сьогоднішнього керівництва «Укрпошти».

Я вважаю, що в державних підприємствах рівень зарплат має бути прирівняний до приватного сектору по приблизно однаковим посадам. Можливо, ця теза є непопулярною, бо багато хто з нас звикли вимагати, щоб всі чиновники працювали за мінімальну зарплату.

Тим не менше, директор великого заводу в приватному секторі отримує заробітну плату у розмірі від півмільйона до мільйона гривень на місяць. Уявіть, що ми хочемо цього топ-менеджера призначити на адекватну посаду по кількості підлеглих, відповідальності, бюджетам, але в державному секторі. Якщо ми будемо платити йому хоча б вдвічі меншу зарплату, то він або не погодиться, або буде шукати собі додаткові потаємні джерела доходів.

Тому, якщо в державному секторі не буде зарплат, що дорівнюють приватним компаніям, то в державному управлінні або не буде професіоналів, або будуть лише казнокради, – сказав Ігор Артюшенко.

З приводу порушення норми регламенту про персональне голосування, Ігор Артюшенко підкреслив, що таких порушень треба уникати, але боротись з ними за відсутності політичної волі серед колег – доволі проблематично.

Поки норма про особисте голосування є в регламенті, то її дотримання є необхідним. Варто зауважити, що за всі скликання Верховної Ради майже всі фракції, або окремі особи в них, зловживали «кнопкодавством».

Безумовно, так робити не можна, і ця проблема потребує вирішення. Ми маємо або скасувати відповідну норму регламенту, дозволивши неособисте голосування, або ж впроваджувати реальне покарання за кнопкодавство, встановлювати сучасні системи голосування. Ще один варіант вирішення цієї проблеми – це обрання виборцями виключно тих політиків, які не будуть порушувати цю норму закону, – розказав про свою позиції народний депутат.

На предмет можливого призначення міністра фінансів та міністра у справах ветеранів, а також потенційного звільнення очільника Міністерства аграрної політики парламентар висловив впевненість, що таке рішення Кабміну є позитивним, і коаліція неодмінно підтримає пропозиції прем’єра у сесійній залі.

Я вітаю, що Кабмін нарешті прийняв такі рішення, бо спочатку треба визначитись з кадрами, а вже потім – вибудовувати системну роботу. Тому я сподіваюсь, що вже найближчим часом кандидатури винесуть на голосування парламентарів, а коаліція, звісно ж, підтримає пропозиції Володимира Гройсмана. На сьогоднішній день, ми, як парламентська більшість та як представники сьогоднішньої влади, готові нести всю повноту відповідальності за прийняті рішення, – резюмував Ігор Артюшенко.