Історична подія, що відновлює справедливість в церковному житті – Ігор Артюшенко

Сьогодні в Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу для Православної церкви України, куди прилетіли Президент України Петро Порошенко та глава Православної церкви України, митрополит Епіфаній, а вже 6 січня після божественної літургії документ про автокефалію вручать главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію.


На церемонію підписання Томосу в Стамбул приїхало чимало священиків і віруючих з усього світу. Вони приєдналися до історичної події – отримання автокефалії Православною церквою України.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко назвав підписання Томосу історичною подією, що відновлює справедливість:

“Більше того – розрубує останній вузол, зв’язаний з пропагандистських міфів та імперських фантазій Москви і дарує українському суспільству духовну Незалежність. Більше 300 років поневірянь, тотальної брехні, переписування та замовчування справжньої нашої історії, переслідувань, ув’язнень, репресій та організованих окупантом Голодоморів. Мільйони вбитих, засланих до Сибіру, насильно переселених та морально скалічених. Але і більше 300 років невпинної боротьби українців за волю, правду та нашу Незалежність. За засадниче право мати власну державу, власну церкву, власну мову та самостійно визначати своє майбутнє. Цей шлях сьогодні остаточно пройдено! І саме на наше покоління припадає ця велика радість та велика відповідальність – відстояти здобуті перемоги і закріпити їх для наших нащадків. Сьогоднішня подія назавжди буде викарбувана на скрижалях історії і наші діти та онуки по-хорошому заздритимуть нам, що нам випала честь жити в такий доленосний час. Чи могла статись ця подія без Патріарха Варфоломія? Без його принципової позиції та твердості духу супроти прямих погроз та шантажу з боку терористичного Кремля? Однозначно ні. Чи могла відбутись ця подія без Президента України Петро Порошенко? Без його прямої дії, невпинної праці та непереборної віри – особливо тоді, коли в реальність отримання Томосу, мабуть, вірив тільки він один. Беззаперечно, що Президент зробив для цього навіть більше, ніж мав би. Чи був би сьогоднішній день без Патріарха Філарета? Без його системної роботи протягом останніх десятиліть та залізної волі до перемоги? Однозначно ні. Чи мала б Православна Церква України автокефалію без проукраїнського політикуму при владі, без патріотичної позиції військової, наукової та культурної еліт? Без мільйонів православних віруючих? Точно, що ні. Скажу більше, Томосу б не було і без багатьох мільйонів українців – “атеїстів та агностиків, але Київського Патріархату”. Головне – нічого б не було без нашої єдності та віри у Перемогу!

Вітаю Вас і дякую!
Будьмо єдині й надалі – тоді все нам вдасться. І працюймо, бо роботи забагато, а все тільки починається.

Слава Україні!”

 

Фото: Укрінформ