Мешканці гуртожитку мають отримати право на приватизацію житла

Народний депутат України Ігор Артюшенко надіслав міністру регіонального розвитку, голові Запорізької ОДА та секретарю Запорізької міськради депутатський запит щодо забезпечення прав мешканців гуртожитків на приватизацію кімнат.

Парламентар надіслав запит в зв’язку зі зверненнями мешканців гуртожитку по вулиці 40 років Радянської України 21 у Запоріжжі. Людей турбувало питання наявності технічних перешкод для приватизації кімнат у гуртожитку.

Суть проблеми полягає в тому, що ордери на житлову площу в гуртожитку мешканцям були видані на підставі рішення виконкому Запорізької міської ради.

В гуртожитку облаштовані блоки, які складаються з кількох окремих кімнат та спільної нежитлової площі. В зазначених кімнатах в межах одного блоку, як правило, проживають кілька різних сімей, тож таким сім’ям видані окремі ордери з різними номерами.

Проте в різних ордерах на житлову площу, виданих різним сім’ям, зазначено, що вони підлягають вселенню не до спільного блоку з різними житловими кімнатами, а до спільної кімнати з правом проживання на різній житловій площі.

Таке формулювання в ордерах унеможливлює подальшу приватизацію кімнат.

Ігор Артюшенко зазначив, що описана вище проблема є характерною для багатьох гуртожитків Запоріжжя і потребує спільної участі кожного адресата запиту для напрацювання чіткого алгоритму та пошуку вирішення.

Народний обранець закликав пояснити з чим пов’язане оформлення ордерів в гуртожитку по вулиці 40 років Радянської України 21 на житлову площу в кімнатах за наявності в ньому облаштованих жилих блоків. Також парламентар вимагає надати вичерпний перелік умов, які мають виконати мешканці даного гуртожитку для реалізації свого права на приватизацію житла в гуртожитку.