Ми змогли впоратись з загрозами та викликами у 2014 році, зможемо і зараз – Ігор Артюшенко

Сьогодні Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат України Ігор Артюшенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, яка відбулась у сесійній залі Запорізької обласної ради.

Участь у заході взяли депутати різних рівнів, керівники місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники підприємств, установ і організацій різних галузей, представники громадськості.

Серед основних питань були обговорені досягнення нашої області у проведенні реформ, успіхи чинного керівництва держави у впровадженні системних змін в країні, а також планування подальших програм дій на найближчі три роки.

Одним з основних досягнень Президента та уряду присутні визнали реформу з децентралізації влади та збільшення місцевих бюджетів. Запорізький регіон є активним учасником реалізації реформи. Вже 87% населення області проживає в об’єднаних громадах та містах обласного значення. Відповідно до останнього щомісячного моніторингу, який проводить Мінрегіон України, Запорізька область вкотре посіла перше місце в загальнонаціональному рейтингу за покриттям території об’єднаними територіальними громадами – 63% загальної площі. Нині на мапі області немає жодного району, де не створено ОТГ. Чотири райони повністю покриті громадами. Загалом створено 51 об’єднану територіальну громаду.

Також одним з досягнень Запорізької області стали темпи освоєння коштів з дорожнього фонду, завдяки чому наш регіон також в лідерах в державі за цим показником.

У своєму виступі під час засідання про значні успіхи команди Президента України Петра Порошенко розказав і народний депутат України Ігор Артюшенко.

«Одним з головних досягнень Президента та його команди є реформа з децентралізації. Всі колишні керманичі країни обіцяли передати повноваження на місця, але швидко «забували» про обіцянки, приходячи до влади. Лише Петро Порошенко зробив це та поєднав делегування повноважень з адекватним збільшенням місцевих бюджетів. І лише тому ми бачимо в ОТГ сучасні центри надання послуг, школи, стадіони, будинки культури тощо.

Я пишаюсь тим, що Запорізька область – в числі лідерів по темпам реалізації цієї реформи, завдяки якій запорізькі громади вже відчули якісні зміни інфраструктури та умов життя. Принаймні ті ОТГ, в яких влада вміє ефективно розпоряджатись наданими ресурсами.

Я впевнений, що і надалі реформування країни створюватиме ще більш сучасні та комфортні умови для життя українців», – зазначив парламентар.

Також політик підкреслив, що, досягнувши успіх в реформі децентралізації, команда Президента, уряд та парламентська більшість разом з місцевою владою зможе втілити в життя і більш амбітні цілі.

«Я пам’ятаю, що коли впроваджувалась реформа децентралізації, було багато скептиків, які казали, що не можна передавати владу на місця в умовах війни, окупації частини території, падіння економіки. Але ми довели, що наші ідеї є ефективними та життєздатними.

Зараз ми плануємо розвиток і України, і нашої області на найближчі три роки. Дехто теж скаже, що в умовах військової агресії це недоцільно. Але зараз ситуація значно стабільніша, ніж була у 2014 році, і ми маємо більше впевненості у завтрашньому дні. Ми змогли впоратись з загрозами та викликами тоді, і зможемо впоратись з ними і зараз.

Тому я вірю, що ті програми, проекти та стратегія розвитку буде втілена, і українці відчують успіхи від її реалізації на якості свого життя», – сказав Ігор Артюшенко.

Також в рамках засідання Ради регіонального розвитку Запорізької області присутні означили основні пріоритети, які стануть основою майбутнього Плану перспективного розвитку регіону на 2019-2021 роки. Насамперед, в неї увійдуть проекти, спрямовані на осучаснення інфраструктури та покращення умов життя населення. Мова йде і про поліпшення дорожнього покриття, і ремонт та будівництво соціально значимих установ та об’єктів, і реформування та реконструкція системи ЖКГ. Такий документ має з’явитись найближчим часом, а його розробкою займуться і фахівці з обласної влади, і експертне середовище, і представники активної громадськості.