На місці, де знаходився концтабір для польських військовополонених у Запоріжжі буде збудовано меморіал

Народний депутат України Ігор Артюшенко та Генеральний консул Республіки Польща Станіслав Лукасик зустрілись із представниками польської діаспори Запорізької області, відкривши Дні польської культури в регіоні.

«Стосунки українського та польського народів мають багатовікову історію. У наших взаєминах були дуже різні, непрості моменти, але наразі ми довели, що український і польський народи є двома європейськими народами, стосунки яких можуть розвиватись на щирій підтримці і допомозі. Коли президент Польщі Броніслав Коморовський виступив в українському парламенті, то проголосив відоме гасло «За нашу і вашу свободу». Варто говорити про те, що польські брати відгукнулись у скрутний момент, адже під час Революції Гідності багато українських активістів, вимушених переховуватись від злочинної влади, виїжджали до Польщі, а поляки допомагали у лікуванні поранених та надавали притулок. Наразі, коли ми змушені протистояти російській агресії і боронити Україну від московської чуми, поляки також надають безцінну допомогу», – зазначив Ігор Артюшенко.

Під час зустрічі виступили запорізькі історики, які нещодавно віднайшли місце в Заводському районі Запоріжжя, де на початку Другої Світової війни знаходився радянський концтабір для польських військовополонених.

Народний депутат Ігор Артюшенко заявив, що всіляко сприятиме тому, щоб на місці колишнього концтабору був встановлений меморіальний комплекс, де поляки та українці разом зможуть вшановувати жертв тоталітаризму.

DSC_0219

DSC_0200