На вимогу Ігоря Артюшенка СБУ розслідує факти антиукраїнської діяльності ГО «Радомир»

Ще 18 січня цього року на пленарному засіданні Верховної Ради України Ігорем Артюшенком був оголошений депутатський запит щодо необхідності перевірки діяльності окремих представників УПЦ МП, а також організації «Радомир».

У відповідь на відповідний запит керівництво СБУ надало інформацію про те, що задля недопущення використання релігійного чинника на шкоду державній безпеці, було відкрито кримінальне провадження. Воно включає в себе розслідування фактів розпалення міжрелігійної ворожнечі та ненависті, а також порушення рівності релігійних переконань.

В рамках розслідування були проведені обшуки у помешканнях окремих членів ГО «Радомир», в результаті яких була виявлена та вилучена холодна та вогнепальна зброя, набої, а також агітаційні матеріали проросійського змісту.

Наразі представники силового відомства здійснюють перевірку причетності членів «Радомира» до діяльності, спрямованої на шкоду державній безпеці України. Не виключено, що за результатами перевірки до суду може бути спрямоване клопотання щодо припинення діяльності одіозної організації.

«Я вдячний Службі Безпеки України за оперативне реагування на факти антидержавної діяльності окремих одіозних організацій. Переконаний, що в умовах війни жодні особи не мають права розхитувати ситуацію та вести підривну діяльність, що загрожує державній безпеці. Вірю, що правоохоронні органи проведуть професійне розслідування по факту діяльності «Радомиру» та окремих осіб з УПЦ МП, а винні у диверсійній діяльності понесуть заслужене покарання», – зазначив Ігор Артюшенко.

1