Народні депутати прийняли законопроект, який сприятиме розвитку волонтерського руху в Україні

Депутати Верховної Ради України, зважаючи на величезний вклад волонтерів у виведення української армії на новий якісний рівень, прийняли законопроект № 1408 про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності), який сприятиме розвитку даного руху та підвищуватиме якість надання допомоги.

Закон забезпечує зняття обмежень для здійснення волонтерської діяльності організаціями та установами, у тому числі із укладанням договору з волонтером про здійснення цієї діяльності. Також відбулось уточнення прав та обов’язків волонтерів і організацій та установ, які залучають до своєї діяльності волонтерів. Унормовано особливості відшкодування витрат, пов’язаних з наданням волонтерської допомоги.

«Тоді, коли українська армія, після десятиліть розграбування, зустріла війну фактично з голими руками, волонтери за декілька місяців підняли її на новий рівень. Ми маємо унікальне явище – виникнення цілого руху «янголів-охоронців», вдень і вночі працюючих над забезпеченням нашої армії. Цей унікальний рух волонтерів довів, що війна на Сході України для нас дійсно є народною, адже кожен простий українець, незалежно від свого віку або статків, взяв участь у забезпеченні українського війська всім необхідним, усвідомлюючи важливість боротьби за цілісність і незалежність нашої держави», – зазначив Ігор Артюшенко.