Народні депутати вимагають від Генпрокуратури розібратись із здирництвом на митниці та розслідувати незаконне затримання продукції ТОВ «Метпромсервіс»

За ініціативою народного обранця Ігоря Артюшенка, депутати Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції подали звернення до Генпрокурора та виконуючого обов’язки голови ДФС України з вимогою розслідувати безпідставне затримання на кордоні продукції ТОВ «Метпромсервіс», що паралізувало роботу цього підприємства.

Запорізьке ТОВ «Метпромсервіс» протягом 15 років займається виготовленням феросплавів – феротитану та феронікелю із відходів відповідних сплавів. На сьогодні, на підприємстві працює 150 робітників, а щорічні податки в бюджет України складають більше 10 мільйонів гривень.

26 січня співробітники ДФС в Волинській області затримали на прикордонному переході Яготин п’ять автомобілів з продукцією підприємства. Серед затриманої сировини міститься 60 тонн феротитану та 42 тонни феронікелю.

Директор ТОВ «Метпромсервіс» стверджує, що після особистого втручання, йому запропонували «вирішити проблему» сплативши хабар, а після його відмови, пообіцяли затримувати вантаж й надалі.

Попри те, що ТОВ «Метпромсервіс» переробило отриману в Німеччині сировину і оформило отримані феросплави згідно діючого митного законодавства, волинська митниця, зупинивши випуск вантажу закордон, наклала арешт та відкрила кримінальне провадження щодо начебто невідповідності хімічного складу і коду товарів.

«Після рішення Комітету з питань запобігання та протидії корупції про направлення звернення до керівництва ГПУ та ДФС, відбулось засідання Апеляційного суду, який постановив скасувати арешт товару запорізького виробника і дозволити перетин кордону. Це наша маленька перемога у боротьбі зі свавіллям і здирництвом на митниці, адже даний випадок є показовим. Те, що законність була відновлена лише через безпосереднє втручання народних депутатів, доводить, що діє чітка корупційна схема, метою якої є збагачення шляхом здирництва на державному кордоні», – зазначив Ігор Артюшенко.

Парламентар наголосив на тому, що керівництво силових структур, зокрема Генпрокуратури має звернути особливу увагу на проблему корупції на державному кордоні, про яку все частіше говорять волонтери, громадські діячі та підприємці.