Нинішнє люстраційне законодавство має бути вдосконалене, адже наразі воно неспроможне змінити саму систему

Народний депутат України Ігор Артюшенко, зважаючи на численні звернення запоріжців щодо результатів люстрації в органах обласної та міської влади, надіслав ряд депутатських запитів з вимогою до відповідних структур надати звіти щодо виконання Закону «Про очищення влади».

У відповідях обласної адміністрації, ДФС і силових структур області було зазначено прізвища посадовців, яких було звільнено згідно закону.

Таким чином, з посади директора Департаменту освіти і науки ЗОДА був звільнений Микола Ярмощук, як такий, що перебував на посаді заступника губернатора з 2010 по 2012 рік.

В обласній Державній фіскальній службі України був звільнений заступник начальника управління, начальник оперативного відділу оперативного управління по боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями області Владислав Виноградов. Також у примусовому порядку структуру покинули начальник Державної податкової інспекції Юрій Криволап та заступник начальника управління, начальник відділу планування та моніторингу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів області Ярослав Яворський.

Люстраційні процеси також торкнулись і керівництва силовиків. Таким чином, згідно Закону України «Про очищення влади» були звільнені заступники обласного прокурора Андрій Кудрявцев, Євген Проценко та Олег Скиданов, а також заступник начальника ГУ МВС області, начальник міліції громадської безпеки Олександр Кузнєцов.

Разом з тим, Ігор Артюшенко розповів, що таким чином був завершений тільки перший етап люстрації, а наступна хвиля перевірок посадовців буде розпочата лише в квітні 2015 року і триватиме до червня 2016 року.

«Як бачимо, даний закон є недосконалим, бо значно розтягує в часі процес очищення владних та силових структур. Замінивши декілька прізвищ – неможливо замінити всю систему. Люстраційне законодавство має бути вдосконалене, адже в нинішній редакції закон не зовсім відповідає вимогам українського суспільства, які були озвучені під час Революції Гідності», – зазначив Ігор Артюшенко.