Обласна влада зобов’язана зберегти КЗ «Запорізький обласний центр туризму та краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»

Народний депутат України Ігор Артюшенко направив депутатське звернення голові Запорізької обласної ради Віктору Межейко, в якому вимагає виключити комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму та краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» зі списку установ, які підлягають оптимізації.

З відповідним проханням захистити заклад від ліквідації до парламентаря звернулись директор КЗ ЗОТЦТКУМ, голова Запорізького обласного осередку ВМГО «Національна організація скаутів України», члени Запорізької Обласної Федерації спортивного туризму та батьки дітей Запорізької області, які займаються в гуртках даного комунального закладу.

«Намагання піддати установу оптимізації порушує законодавство України, а саме Закон України «Про позашкільну освіту». У другій частині 9-ї статті Закону зазначено, що державна політика в сфері позашкільної освіти спрямована на збереження та розвиток державних та комунальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду», – зазначив Ігор Артюшенко.

Також народний обранець заявив, що враховуючи військову загрозу, є неприпустимою ліквідація закладу, в якому проходить робота з учнівською молоддю у військово-патріотичному напрямку.

«Припинення діяльності установи призведе до руйнування мережі безкоштовних гуртків Центру, яка охоплює 169 гуртків в яких задіяні 2535 дітей, що мешкають у 18-ти районах Запорізької області», – підкреслив парламентар.