Олександр Пеньков очолив запорізький осередок організації «Українська справа»

З буремними подіями останнього року якось відійшло на другий план все те, чим жило соціально активне Запоріжжя до Майдану і що, власне, й призвело з прямою необхідністю до Революції Гідності.

«Українській справі» в цій царині випало бути одним із співзасновників ініціативи «Стоп-відкат», спрямованої на боротьбу з корупцією, непрозорістю та неефективністю в управлінні бюджетними коштами, державним та комунальним майном.

З часів активної стадії «Стоп-відкату» 2012-2013 років, багато чого змінилося, проте не місцева влада, обрана ще у 2010 році, і, тим більше, не убогий корупційний світогляд місцевого чиновника.

Разом з актуальністю відновлення активної діяльності «Української справи» і власне її ініціатив, керівник організації, а нині народний обранець Ігор Артюшенко заявив про передачу повноважень керівника організації Олександру Пенькову.

«З об’єктивних причин я не зможу в повній мірі самостійно опікуватися діяльністю «Української справи» в Запоріжжі, у зв’язку з чим окреслені вище ініціативи координуватиме мій заступник і друг Олександр Пеньков», – зазначив народний депутат України.

Новий керівник «Української справи», в свою чергу, підкреслив, що процедури державних закупівель на сьогодні проходять за тими самими механізмами, що й раніше, і навіть поверхневий аналіз їх результатів свідчить про те, що в ціну товарів, робіт та послуг продовжують закладатися «відкати».

Тож, як заявляє новий керівник «Української справи» Олександр Пеньков, ідея «Стоп-відкату» лишається актуальною, проте потребує переосмислення підходів до її втілення.

З огляду на це, «Українська справа» в 2015 році розпочинає оновлений проект «Стоп. Контроль», в основі якого лежить всеохоплююча ідея відновлення правопорядку у суспільних відносинах, а також законності в діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств та громадян.

Сфери реалізації проекту будуть теж розширені і включатимуть щонайменше теми корупції, державних закупівель та інших бюджетних витрат, реклами та продажу алкоголю і тютюну, житлово-комунального господарства, свавілля та бездіяльності посадових осіб, доступу до інформації, екології, обігу соціально значущої продукції.

«Разом з цим, будь-яке наше починання буде приречене на неуспіх, поки місце чиновника з корумпованим світоглядом не займе менеджер. Ми повинні розуміти, що можна розробити, наприклад, ідеальне тендерне законодавство, яке вдвічі перевершує вимоги Євросоюзу, проте воно залишатиметься недієвим через тих осіб, які його безпосередньо застосовують», – підкреслює Пеньков.

У зв’язку з цим другим фундаментальним напрямком діяльності «Української справи» в 2015 році буде сприяння люстрації.