ПАРЛАМЕНТ ПІДТРИМАВ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДО ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХА ПРО АВТОКЕФАЛІЮ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

Верховна Рада проголосувала за Постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. За це рішення проголосувало 268 народних депутатів.

– Всі ці роки тривав непомітний діалог між Україною і Вселенським престолом…. Довгоочікуваний Томос ( указ) ще більше укріпить міжконфесійний мир, посилить права і свободи громадян, які будуть нарешті єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних і нібито неканонічних. Такий Томос зміцнить нашу незалежність, він видалить рудименти політичного проекту, який називається “руський мир”,- наголосив Президент України Петро Порошенко під час виступу  у Верховній Раді.

Рішення підтримав народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко.

– Ми зробили вагомий крок для того, щоб мати Українську Помісну Православну Церкву. Для нашої країни він такий же важливий як угода про Асоціацію з ЄС, як системний рух до Євросоюзу, як отримання статусу країни-аспіранта НАТО.
Томос про автокефалію втілить бажання мільйонів українських вірян, а головне – остаточно визначить наш духовний статус в світовій юрисдикції. 
Ми стаємо сильнішими, ми єднаємося в своїй вірі та один за одним ми рубаємо кайдани, що століттями насильно з’єднували нашу країну з диким світом “русского мира”. І впевнено йдемо у вільний цивілізований світ, як справді незалежна українська держава, – сказав парламентар.