Парламентар вимагає перевірити доцільність використання коштів, спрямованих на покращення екологічної ситуації в країні

Народний депутат України Ігор Артюшенко надіслав керівнику Державного агентства екологічних інвестицій України депутатський запит щодо реалізації рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї.

Згідно з офіційною позицією держави, вона продовжує і надалі продовжуватиме брати активну участь у скороченні викидів парникових газів через «гнучкі» механізми Кіотського протоколу, в тому числі проекти спільного впровадження та торгівлю квотами за Схемою Зелених Інвестицій, а також готова прийняти більші обмеження викидів, якщо економіка України отримає доступ до фінансових і технологічних ресурсів для впровадження низько вуглецевих енергоефективних технологій.

«Вищезазначена позиція України є особливо актуальною для таких індустріальних областей, як наша – Запорізька область. Такі регіони потребують фінансової допомоги у впровадженні новітніх екологічних технологій та подолання наслідків екологічного забруднення», – зазначив Ігор Артюшенко.

Також парламентар наголосив на тому, що для з’ясування потенціалу «гнучких» механізмів Кіотського протоколу, оцінки їх ефективності та з метою напрацювання шляхів для їх розвитку, необхідно дослідити валову економічну вигоду від реалізації проектів спільного впровадження та торгівлі квотами.

Разом з тим, народний депутат висловив занепокоєння щодо можливого факту розкрадання представниками режиму Януковича виділених коштів.

«На жаль я маю підозру, що протягом правління «сім’ї» Януковича, гроші, виділені на покращення екологічної ситуації в Україні та нашому регіоні зокрема, розкрадались і розходились по кишеням «регіоналів». Я покладатиму зусилля до перевірки даних фактів після отримання відповіді на запит», – зазначив Ігор Артюшенко.

Щоб з’ясувати вищезазначене, народний обранець у своєму запиті вимагає повідомити суму коштів, отриману державою від торгівлі квотами в процесі реалізації Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу, за весь період існування відповідного «гнучкого» механізму в розрізі кожного року та держави-покупця квоти. Разом з тим, депутат просить вказати і об’єкти, на які були спрямовані кошти.

Парламентар вимагає назвати суму інвестицій, яка була отримана господарюючими суб’єктами на території України, Запорізької області і міста Запоріжжя від реалізації проектів спільного впровадження за весь період існування відповідного механізму в розрізі кожного року та суб’єкта господарювання.

Також народний обранець прагне з’ясувати, чи продовжують реалізовуватися будь-які «гнучкі» механізми, передбачені Кіотським протоколом, на території Запорізької області на сьогоднішній день, яке їх грошове навантаження.

Отримана інформація також допоможе визначити потенціал «гнучких» механізмів Кіотського протоколу та напрацювати подальші шляхи розвитку цього напрямку в Запорізькому регіоні.