Парламентар вимагає розслідувати спроби заволодіння землею за допомогою «прокурорського кумівства»

Народний депутат України Ігор Артюшенко надіслав Генпрокурору та Міністру внутрішніх справ депутатський запит щодо ознак зловживання та корупції в діяннях посадових осіб органів прокуратури, внутрішніх справ та суду.

З відповідною проблемою до парламентаря звернувся голова Селянського фермерського господарства «Світоч» Ігор Хайло, який заявив про зловживання службовим становищем посадовими особами органів прокуратури та наявності корупційних зв’язків між ними та їх родичами.

Суть проблеми полягає в тому, що Ігор Хайло в 2004 році уклав договір оренди ділянки землі в області строком на 49 років. У 2013 році виявилось, що на даній ділянці невідомі особи посіяли озимину без його відома.

Місцеві жителі повідомили, що землею заволодів голова фермерського господарства «Агробуд-2008» Батичко, який є тестем Куйбишевського міжрайонного прокурора Вадима Ливади. При цьому в Батичка виявився наявний договір оренди тієї ж ділянки.

Згодом, Куйбишевський районний суд області визнав не дійсним договір оренди Батичка, залишивши право користування землею за Хайло.

Після такого рішення суду, до Ігоря Хайло почали надходити погрози від імені опонентів. Серед погроз були вимоги «добровільної відмови» від оренди спірної земельної ділянки, аргументувалось це небезпекою протистояння з родичем прокурора.

Також Хайло повідомили, що син опонента Батичко є начальником районного підрозділу ДАІ, який у випадку подальшої непоступливості фермера, сприятиме арешту сільськогосподарської техніки Хайла, а районний прокурор вживатиме заходів для доведення СФГ «Світоч» до банкрутства.

На підтвердження погроз, 7 квітня 2015 року, було зареєстроване кримінальне провадження за фактом підробки договору оренди Ігоря Хайла.

При чому всі справи даного фермера розглядає суддя Горбачев, всі рішення якого, винесені не на користь Хайла, скасовані апеляційним судом Запорізької області. Разом з тим, заяви про відвід судді не задовольняються.

Ігор Артюшенко закликав адресатів запиту вжити заходів, передбачених законом щодо організації розслідування за вищевказаними фактами про вчинення низки кримінальних правопорушень Куйбишевським міжрайонним прокурором та особами, які перебувають з ним в родинних стосунках, Куйбишевського районного суду Запорізької області, а також начальником районного підрозділу ДАІ.