Перший робочий день у Верховній Раді: «Ми швидко прийняли ключові рішення»

Власне вперше в історії незалежної України найнеобхідніші кадрові призначення були схвалені так блискавично – в перший день роботи парламенту. Без коливань був обраний спікер ВР та Прем’єр-міністр України.

Народний депутат України Ігор Артюшенко заявив, що виходячи з ситуації, яка склалась в Україні, такий приклад продуктивної роботи є дуже необхідним. Парламентар вважає, що такий темп роботи відповідає нагальним вимогам українського суспільства.

– На сьогодні ми мали вже сформовані фракції та утворену, проєвропейську, проукраїнську коаліцію. Можу констатувати, що наразі ми маємо стабільний парламент, який сьогодні забезпечив стабільну і навіть зразкову роботу. Верховна Рада показує конструктивні дії. Також, відповідаючи тим самим вимогам українського суспільства, ми мусимо до вівторка сформувати комітети ВР та обговорити кандидатури міністрів, отримавши чітку позицію до наступного засідання. Вже у вівторок необхідно утворити новий уряд, знов показавши одностайність, а також швидку, конструктивну і стабільну роботу, яку ми показали сьогодні, – повідомив Артюшенко.

Народний депутат підкреслив, що уряд має бути сформований не за партійними квотами (як раніше), а за професійними ознаками.

Також політик повністю підтримав ініціативу Президента щодо залучення професійних та досвідчених спеціалістів з-за кордону (Європейського Союзу та Північної Америки).

– Тим самим, ми не дамо корупціонерам лишатись на своїх посадах, а молоді політики отримають можливість працювати чесно, черпаючи досвід у професіоналів, – наголосив Ігор Андрійович.

Також народний обранець повідомив, що обов’язковою умовою для іноземних професіоналів, які працюватимуть в українському уряді, має стати прийняття українського громадянства.