Право на справедливе обчислення пенсій педагогам, які продовжують працювати досягнувши пенсійного віку має бути повернуте

В зв’язку зі зверненням трудового трудовий колективу Запорізької спеціалізованої школи № 100 до народного обранця Ігоря Артюшенка, щодо питання несправедливого обчислення пенсій за віком тим педагогам, які раніше отримали право на пенсію за вислугу років, проте продовжували працювати, парламентар звернувся до начальника пенсійного фонду області в відповідним зверненням.

«Зі слів трудового колективу, до 2011 року на обчислення пенсії за віком не впливало знаходження особи на обліку у відповідному органі ПФУ як такої, що отримала право на пенсію за вислугу років. Проте у 2011 році тим педагогам, які отримали право на пенсію за вислугу років, але продовжували працювати (без фактичного отримання цієї пенсії), пенсія за віком в подальшому стала обчислюватися за показниками заробітної плати, які діяли на момент взяття їх на облік. При цьому тим педагогам, які реально отримували пенсію за вислугу років, припинивши роботу, пенсія за віком обчислюється нарівні з працюючими пенсіонерами», – йдеться у зверненні Ігоря Артюшенка.

Також в зверненні міститься прохання надати інформацію про нормативно-правові акти, якими регулюються зазначені питання і якими був запроваджений нерівних підхід до обчислювання пенсій.

В подальшому парламентар планує внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, який скасовуватиме несправедливе нарахування пенсій.