Правоохоронці, які грають на руку рейдерам – мають понести покарання

Народний депутат України Ігор Артюшенко надіслав Генеральному прокурору та Міністру внутрішніх справ України депутатський запит щодо злочинної бездіяльності посадових осіб органів внутрішніх справ та наявності ознак корупційних діянь під час досудового розслідування злочинів.

З відповідною проблемою до парламентаря звернулись запоріжці – члени садівничого товариства працівників ІТП та службовців Запорізької бригади інституту «Укргіпромез», які користувалися наданими їм земельними ділянками з 1959 року.

Суть проблеми полягає в тому, що в березні 2009 року групою осіб було здійснене рейдерське захоплення даних земельних ділянок, в результаті чого за підробленими документами були незаконно отримані державні акти на ділянки садівничого товариства підставними особами.

Згодом на нібито проведених загальних зборах членів товариства були неправомірно затверджені зміни до статуту та обранно нового голову, при чому серед підписантів даних рішень значились вже померлі особи.

Слідчими Ленінського райвідділу було встановлено, що протокол загальних зборів було сфальсифіковано та оформлено підробленими підписами 31 члена садівничого товариства, що підтверджено почеркознавчою експертизою. Але земельні ділянки на той час уже були привласнені рейдерами.

З того часу садівниче товариство веде боротьбу з загарбниками, які усіляко уникають покарання завдяки бездіяльності співробітників міліції.

У той час, коли слідчі дії практично було завершено і відносно підозрюваних осіб була підготовлена постанова про визнання їх обвинуваченими, з невідомих причин, завдяки втручанню в слідство третіх осіб розгляд справи було передано до Жовтневого райвідділу Запоріжжя, після чого розгляд справи фактично було припинено, а наприкінці 2012 року справа була закрита. Даний факт був оскаржений у суді і справу поновили.

В 2013 році відбулась друга спроба закриття справи вже Ленінським райвідділом, але в результаті скарги членів садівничого товариства ці постанови було скасовано прокурором Ленінського району Запоріжжя.

Згодом відбулась третя невдала спроба закрити кримінальне провадження, після чого провадження було передане для проведення слідчих дій до Запорізького міського управління ГУМВС України.

Після цього рішенням Ленінського районного суду Запоріжжя було визнано недійсними 80 державних актів на право власності на землю, виданих громадянам для ведення садівництва з порушенням вимог земельного законодавства.

Ігор Артюшенко наголосив, що не дивлячись на відновлення прав членів садівничого товариства судовим рішенням, в описаній вище ситуації вбачаються ознаки злочинної бездіяльності посадових осіб органів внутрішніх справ, які проводять розслідування за викладеними фактами, а може мати місце корупційна змова останніх із зацікавленими особами, в інтересах яких відбулось заволодіння чужими земельними ділянками.

У депутатському запиті Ігор Артюшенко вимагає вжити заходів, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, щодо організації розслідування бездіяльності правоохоронців та наявності в їх діяннях ознак корупційних правопорушень під час розслідування об’єднаного кримінального провадження, що здійснюється слідчим відділом Запорізького міського управління ГУМВС України у Запорізькій області.

Також парламентар закликав вжити заходи, передбачені законодавством, щодо якнайшвидшої передачі обвинувального акта до суду, притягнення винних осіб до відповідальності та відновлення порушених прав членів садівничого товариства.