Президент зробив значний крок у поверненні українцям їх традицій та власних свят

Перемога Революції Гідності та падіння антиукраїнського режиму Віктора Януковича принесли за собою можливість діяти на користь національних інтересів України і рухатись в напрямку зміни ідеологічних пріоритетів нашої держави.

Нинішня влада здійснила ряд кроків по створенню і захисту українського культурного простору. Важливе місце в цьому процесі займає визнання на державному рівні дійсно національних та українських за змістом визначних дат.

Про важливість зміни тоталітарно-комуністичної свідомості та роль держави у цьому процесі розповів лідер запорізького Майдану та народний депутат України VIII скликання Ігор Артюшенко.

Наскільки важливою на вашу думку є політика держави щодо визначення святкових дат?

Всі ми розуміємо, що під час фактичної війни з агресором, ми маємо також і війну на інформаційному фронті. На противагу «русскому міру», ми маємо створювати український світ, зі своїми святами, Героями та традиціями.

Адже спочатку війна виграється у свідомості людей, а вже потім на полі битви. Духовний аспект протистояння ворогу є дуже важливим.

Під час існування Радянського Союзу, з московського центру нам було насаджено безліч штучно створених свят, міфів та ідеалів, які десятиліттями отруювали мозок українців.

Всі ці ідеали і міфи наразі використовуються як ідейна основа для проросійських сепаратистів та російських найманців, які ведуть загарбницьку війну на українській території. Завданням української влади є не лише зміцнення нашої армії, а й зміцнення українського інформаційного простору, його захист від отруйної російської пропаганди та штучних, тоталітарних ідеалів, які є чужими українському народу.

Багато країн колишнього соціалістичного табору вже давно попрощались з радянським минулим, відкинувши нав’язані їм свята. Тепер наша черга звільнитись від тіні тоталітаризму, яка досі нависає над Україною у вигляді таких атавізмів як 23 фєвраля.

До речі, довгоочікуваним кроком став Указ Президента про відзначення Дня захисника України 14 жовтня. Яке значення має запровадження даного свята для українського суспільства сьогодні?

Президент зрушив з мертвої точки важливе питання, яке не підіймалось протягом усіх років Незалежності України.

Підписавши Указ про святкування Дня захисника України 14 жовтня та анулювавши радянське свято 23 лютого, Петро Порошенко зробив значний крок у поверненні українців до їх традицій та власних свят.

14 жовтня відоме як День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці і врешті решт день, коли була створена Українська Повстанська Армія. Сьогодні, як і в попередні століття, українці ціною власного життя захищають територію своєї Батьківщини від загарбника. Сьогоднішні воїни назавжди будуть внесені до пантеону українських Героїв, які у всі часи захищали нашу землю, тож винесення 14 жовтня на державний рівень саме тепер є дуже символічним.

Наближається дата 9 травня? Чим є цей день в історії на вашу думку? Як має відзначатись перемога над фашизмом на державному рівні?

Радянсько-Німецька війна беззаперечно є однією з найтрагічніших сторінок історії українського народу. Мільйони українців зі зброєю в руках воювали в цій війні проти фашизму і мільйони українців загинули за звільнення нашої землі від тоталітарних режимів.

Разом з тим, я вважаю, що восьме травня, адже саме восьмого травня за київським часом закінчилась війна, має бути днем вшанування всіх жертв Другої світової війни. Ми маємо вшановувати загиблих, а не організовувати святкування і «танці на кістках». Я повністю згоден зі словами українського історика Ярослава Грицака, який зазначив – «доки ми святкуємо цю війну, доти ми її продовжуємо».

Війна – це завжди горе, а Радянсько-Німецька війна – це величезне горе для українського народу. Ми маємо завжди пам’ятати про це.

Після довгих років аморфності влади, ми нарешті спостерігаємо відхід від радянських стереотипів бачення Другої світової війни на державному рівні.

Нарешті російсько-імперські «георгіївські» стрічки, українці замінюють на червоні маки, як символ вшанування тих, кого забрала війна. Гадаю, що відхід від тоталітарно-комуністичного мислення і бачення цієї війни, це лише питання часу і наразі уряд робить правильні акценти у визначенні державних дат в цьому напрямку.

Чи є дати, які на вашу думку також необхідно винести на державний рівень в перспективі?

Беззаперечно таких дат ще багато і в нас багато роботи попереду. Однією з важливих дат є День героїв 23 травня, який українські патріоти відзначають вже багато років.

Ця дата пов’язана із загибеллю у травні таких визначних українських постатей як Микола Міхновський, Євген Коновалець та Симон Петлюра.

Ми маємо достатньо героїчних постатей та сторінок в історії України. Наше завдання – належне їх вшанування і виховання молодого покоління на їх героїчному прикладі.

Попри те, що попереду ще багато роботи, можна констатувати, що влада нарешті звернула увагу на справжні українські світа та взялась за ліквідацію атавізмів тоталітарно-комуністичного минулого, яке нависає над нами химерною тінню.