Передвиборна Програма кандидата у народні депутати України

від ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

по одномандатному виборчому округу №75

Артюшенка Ігоря Андрійовича

ЖИТИ ПО-НОВОМУ!

Євромайдан повстав, коли минула влада в останній момент відмовилась підписати угоду з ЄС, але то був лише привід. Причина ж у тому, що у народу урвався терпець. На площі і вулиці вийшли люди, які не хочуть і далі жити так, як жили досі – безправно, бідно і без надії на кращу долю для себе і своїх дітей. Тому докорінних змін та оновлення потребують як країна в цілому, так і сама система минулої влади.

Ми, українці, хочемо бути вільними. Тому будь-які спроби поневолення, зовнішнього чи внутрішнього, отримують від нас гідну відсіч, що доведено Майданом та боротьбою проти зовнішньої агресії.

У сфері зовнішньої політики пріорітетом є повноцінне членство у Європейському Союзі, щоб жити у “сім’ї вольній, новій”. ЄС – не ціль, а інструмент, щоб змінити країну і запровадити в ній європейські стандарти.

Свобода народу залежить від способу, в який він взаємодіє з владою. Слід створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади. Відкритими мають бути кадрова політика і діяльність кожного чиновника, прокурора, судді та високопосадовця, його статки і доходи, витрати держслужбовців та їх сімей.

Необхідно провести повне перезавантаження влади – люстрацію. І до органів місцевої влади, які втратили довіру людей, мають бути проведені дочасні дострокові вибори. При цьому необхідне реформування виборчого законодавства з метою переходу до обрання парламенту за відкритими списками.

Одне з першочергових завдань – подолання корупції через прийняття відповідного законодавства та посилення кримінальної відповідальності. “Відкати”, побори та хабарі мають зникнути разом з минулою владою та минулим способом життя, коли рішення приймались не за законом та принципами верховенства права, а за вигодою кишені високопосадовця.

Має відбутись децентралізація влади. Громади на місцях отримають більше прав і грошей на реалізацію своїх повноважень. Це дасть можливість запоріжцям якнайшвидше вирішити нагальні місцеві питання – будівництва та ремонту доріг,  вирішення проблеми благоустрою: освітлення та засміченості  районів міста. Покращення стану житлово-комунального господарства та якості надання комунальних послуг — основне завдання для мене.

Окремим питанням для мене стоїть реформування системи охорони здоров’я. Медична допомога має бути якісною та доступною. Зникнення хабарів та поборів у лікувально-профілактичних закладах завдяки підвищенню заробітних плат медичним працівникам та подоланню корупції є першочерговою задачею для мене. Благодійні фонди в поліклініках та лікарнях мають бути виключно публічними та прозорими, щоб кожен пацієнт знав, на що саме витрачаються його кошти. Невідкладне питання – боротьба з алкоголізмом, наркоманією та ігорною залежністю в окрузі.

І останнє та найголовніше саме сьогодні – захист проти зовнішньої агресії через об’єднання народу у боротьбі проти окупантів. Не допустити в суспільстві чвар і провокацій  на грунті мови, ідеології, релігії. Захистити кожну людину, родину, вулицю та місто від насильства.

Уроки останніх місяців свідчать: Україна сама мусить забезпечити свою оборону. Історія вчить: “Хочеш миру – готуйся до війни”.  Наш військово-промисловий комплекс здатний задовольнити більшість потреб армії і дати поштовх реіндустриалізації, тобто відродженню промислового потенціалу України. Зміцнення обороноздатності країни має стати загальнонаціональною справою, ділом всіх та кожного. “Все для фронту – все заради перемоги!” – такий мій принцип і тільки таким чином ми збережемо мир та спокій в Запоріжжі. Слава Україні!