Ректор, причетний до структур «русского мира» має бути звільнений з посади

Парламентар Ігор Артюшенко надіслав депутатське звернення Міністру освіти і науки України Сергію Квіту в якому вимагає звільнити Володимира Пашкова з посади ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у зв’язку із його причетністю до структур «руського мира».

Відомо, що в 1999 році Пашков створив і був обраний головою відділення Всеукраїнської спілки організацій «Русское движение Украины» в Запорізькій області, а у 2001 році очолив обласну організацію політичної партії «За Русь единую».

У 2005 році Володимир Пашков очолив партію «Русский блок», ідеологія якої містить відверто антиукраїнські гасла, та закликає до порушення територіальної цілісності України.

Варто нагадати, що 13 травня 2014 року партія «Русский блок» була заборонена на всій території України через заклики до повалення конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України.

«Володимир Пашков протягом періоду незалежності України багаторазово очолював відверто проросійські структури, які пропагували сепаратизм і тим самим готували ідеологічне підґрунтя для російської агресії в Україні. Я глибоко переконаний, що подібна людина не гідна і не має права займати високу посаду, особливо у сфері освіти України», – зазначив Ігор Артюшенко.

У зверненні парламентаря йдеться і про неодноразові звернення громадськості щодо професійної некомпетентності Пашкова на займаній посаді.
2 (1)