Сьогодні Верховна Рада України наблизила створення справжньої Української Церкви – Ігор Артюшенко

Сьогодні, 19 квітня, у Верховній Раді народний депутат України Ігор Артюшенко під час брифінгу висловив свою позицію щодо підтримки депутатським корпусом звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу на автокефалію Українській Православній Церкві.

Нагадаємо, законопроект був підтриманий 238 народними обранцями, але певні депутатські групи та фракції виступили проти такого рішення, намагаючись заблокувати трибуну перед проведенням голосування за це історичне рішення.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка», народний депутат Ігор Артюшенко порадив опонентам менше думати про сусідню країну-агресора, а більше думати про розбудову нашої державності та побудову Незалежної України. Також політик підкреслив, що крок до створення Української Автокефальної Помісної Православної Церкви є доленосним рішенням, яке невдовзі увійде в українську історію.

– Сьогодні Верховна Рада насправді наблизилась до історичного, доленосного рішення, яке, я вважаю, дуже скоро увійде у підручники з історії України. Я маю на увазі перший крок до створення Української Автокефальної Помісної Православної Церкви. Це звернення сьогодні підтримали 268 народних обранців. Це було рішення про підтримку Президента України щодо звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія стосовно надання Томосу на автокефалію.

За останні декілька років ми все більше відриваємо кайдани від так званого «русского мира» – безвіз, підписання та ратифікація Угоди про Асоційоване членство в ЄС, отримання статусу країни-аспіранта в НАТО, а в подальшому і створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Ці всі кроки формують нашу державність, нашу позицію у цивілізованому світі. Ці рішення відновлюють історичну справедливість щодо того, що Україна є незалежною, європейською державою, яка належить до світової цивілізації.

Насправді відновлюється історична справедливість, бо колись Українська Церква була втрачена, і останні декілька сторіч ми боролись за її відновлення. Українці боролись за це право рівно 100 років тому – в 1918 році, борються і зараз. Але саме сьогодні ми як ніколи близькі до того, щоб у найближчі місяці споконвічне бажання українського народу мати власну Церкву буде реалізовано.

А тим опонентам, які сьогодні блокували трибуну, я хочу сказати – менше думайте про російський рубль чи московського попа. Думайте про Україну, про засадничі принципи української державності, про її розбудову, і тоді ми матимемо справді багату, розвинену державу з Єдиною Автокефальною Українською Церквою.

Слава Україні!, – сказав Ігор Артюшенко.